Звільнені серця

Як відомо, напередодні нового року, 27 грудня, на харківському летовищі відбулася зустріч звільнених з російського полону українських заручників. Про обмін заручниками стало відомо тільки 25 грудня.

Як повідомила уповноважена президента з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі Ірина Геращенко, українська сторона передала бойовикам 233 особи, забрала - 73 українських полонених. Хоча спочатку формула виглядала: 306 на 74.

Звільнені солдати прибули до Харкова гелікоптерами, а потім відлетіли до Києва літаком.

Президент України Петро Порошенко пообіцяв працювати над поверненням тих українських полонених, які досі знаходяться на окупованих територіях.

Сьогодні, 4 січня, звільнених полонених в Центральному клінічному госпіталі Міністерства оборони України навідав Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко). Разом з Першим заступником голови СУВД прот. Тарасом Мельником та військовими священиками о. Андрієм Гулем та о. Василем Буркою митрополит Іоан поспілкувався зі звільненими бранцями про те, що їх болить. Архиєрей поділився досвідом християнських аскетів та подвижників, як можна людині, котра пройшла певні випробування, не впадати у відчай, які методи та практики можна використовувати, щоб зберегти душевну рівновагу та тверезе мислення.

За словами самих хлопців, кожен з них пробув у полоні майже два роки. Перебуваючи у безпеці, вони й тут хвилюються про своїх побратимів, котрі й досі перебувають у полоні.

Голова СУВД зауважив, що швидку та повсякденну душевну й духовну підтримку вони можуть отримувати як від військових психологів, так і  від капеланів, котрі як духовні батьки, зможуть втихомирити їхні розбурхані війною серця.

Митрополит Іоан відповів на численні питання молодих солдатів та привітав їх зі святами Нового Року та Різдва Христового. Владика запевнив, що Церква прикладає багато зусиль для того, щоби всі українські полонені повернулися живими та здоровими до своїх домівок.

Зараз звільнені українські військовослужбовці проходять медичну та психологічну реабілітацію в Центральному клінічному госпіталі Міністерства оборони України.

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО

Молебень у таборі «Легіон 18»

Ієрей Андрій Гуль відслужив молебень на початок літнього таборового сезону у таборі «Легіон 18»