ЗМІ про нас

Втричі більше, ніж вивів Московський патріархат: у Києві Хресний хід за Українську Церкву зібрав 65 тисяч вірян

Люди кажуть про неймовірну атмосферу та чудове свято.

 

65 тисяч вірян пройшли центром Києва з нагоди 1030-річчя Хрещення Русі, а також з метою підтримати створення єдиної Української православної церкви. На відміну від процесії Московського патріархату, яку очолили депутати від "Опозиційного блоку", хресний хід очолили військові капелани, президент із родиною та духівництво з усієї України, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ранок суботи, центр столиці заполонили автобуси з вірянами з усіх усюд. Українці приїхали на спільну молитву і не приховували свого піднесення від цього. На підходах до Володимирського собору безпрецедентні заходи безпеки – участь у молитві беруть глава держави і представники Вселенського патріарха. Храм не вміщує всіх охочих помолитися: побувавши в святині, люди поступалися місцем одне одному. "Щоб усі побачили, що ми єдина Україна, що ми приїхали з усіх куточків України. Ось ми стоїмо навпроти плакату – Волноваха написано. І вони теж за об’єднану Україну", - казали паломники. 

Серед вірян чимало військових, хтось буквально щойно повернувся зі сходу разом із капеланами. "Ми відчували і відчуваємо цю підтримку від капеланів. Ми бачимо, як змінюється громада, коли приходить в громаду саме Київський патріархат", - кажуть вони. Саме військові капелани й очолили процесію, далі йшло духівництво, офіційні особи, а слідом десятки тисяч людей із прапорами.  Хтось порівнює цю процесію з утричі меншою УПЦ МП днем раніше. "Чесно – різниця колосальна. Це просто стати між людьми, коли почалося богослужіння, і тут все одразу зрозуміло. Це не селфі-фото, це поклик душі і серця", - кажуть вони. 

Хтось намагається сфотографувати справжнє людське море, але жодна камера не здатна охопити його. Патріарх Філарет запевнив, що відчуває: тут і зараз Україна відроджується. "Ми наблизилися впритул, як кажуть, до визнання єдиної помісної Української церкви. А це означає, що це наближає нашу перемогу над зовнішнім ворогом", - заявив він. Через заходи безпеки далеко не всі змогли дійти до Володимирської гірки – держохорона перекрила шлях, бо надто багато офіційних осіб зібралося. Президент молився на гірці, більшість вірних – коло Михайлівського Золотоверхого монастиря. Там із великого екрана і слухали головні новини про церкву. "Я гарантую: влада не втручатиметься у суто внутрішні церковні справи, але наголошую – і іншим державам українська влада не дозволить цього робити. Для того і вважаю конче необхідним обрубати всі щупальця, якими всередині нашого державного організму орудує країна-агресор", - заявив у своєму виступі Порошенко. 

Прес-центр СУВД

За матеріалами tsn.ua

Пропоновані новини

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.

Співпраця з прикордонниками

Митрополит Іоан провів робочу зустріч з керівництвом Адміністрації Державної Прикордонно. Служби України .