ЗМІ ПРО НАС

"Особливістю ходи ПЦУ була участь військових капеланів, яких немає серед УПЦ МП", - релігієзнавиця Віта Титаренко

 

Хресні ходи, організовані УПЦ МП і ПЦУ, відрізнялися не лише кількісно, а й якісно, адже у них взяли участь люди з іншими світоглядними і громадянськими позиціями. Про це в ефірі "5 каналу" розповіла релігієзнавиця Віта Титаренко.

"На хресний хід Православної церкви України народ ішов із посмішками, багато було вишиванок, якихось національних елементів, що маркувало цю церкву як українську. Натомість попередній хресний хід показував тяглість до тяжкої ноші, що це боротьба з гнаністю, з розкольництвом. І нічого не змінилося – були й портрети Миколи ІІ", – порівняла Титаренко.

Релігієзнавиця зазначила, що у ході ПЦУ брали участь військові капелани, яких немає серед УПЦ МП. На її думку, є різниця і у принципах побудови цих церков та участі прихожан у їхньому житті .

"Православна церква України і її новий статут засвідчує і більшу участь парафіян у житті церкви. Це означає, що вони повинні розуміти ті події, які відбуваються, ситуації, адекватно їх оцінювати. Тому зрозуміло, що їх обізнаність може бути вищою. Позаяк, говорити про прихожан православної церкви Московського патріархату мені важко, тому що легше утримувати паству, коли вона не має всієї повноти інформації, коли вона споживає лише ту інформацію, яка вигідна, яку їй дають, на яку її орієнтують, як на єдину істинну і правильну", – відзначила експерт.

Пропоновані новини

Спростування лже-піару.

Офіційна заява Голови СУВД по лже-піару "Першого Українського Батальйону Військових Капеланів"

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО