ЗМІ ПРО НАС

Як контролюють морально-психологічний стан гвардійців в ООС?

 

За психологічним та моральним станом гвардійців у районі проведення операції Об’єднаних сил ретельно стежать. Від цього великою мірою залежить загальна картина бойової готовності підрозділів на всіх лініях оборони та командних пунктах.

Про це повідомляє Прес-служба угруповання НГУ в ОТУ «Північ».

Щотижня до підрозділів угруповання НГУ в ОТУ «Північ» вирушає група морально-психологічного забезпечення. До неї входять офіцер по роботі з особовим складом, офіцер-психолог та капелан. Вони пересуваються на мобільному центрі психологічної підтримки. Тут є все необхідне для індивідуальної та колективної роботи з особовим складом.

«На даному етапі ми проводимо психологічне вивчення особового складу за експрес-методикою «Дезадаптивність». Вона проводиться з військовослужбовцями, які прибули до району виконання завдань у перші два тижні. Таким чином ми отримуємо загальну картину того, наскільки добре особовий склад адаптувався до нових умов життя та чи готові військовослужбовці до виконання поставлених завдань. Методика дозволяє у короткий строк виявити порушення поведінкової регуляції, втрати комунікативного потенціалу. У разі виявлення подібних проблем, відбувається своєчасна заміна військовослужбовців», – пояснив офіцер-психолог угруповання НГУ в ОТУ «Північ» старший лейтенант Андрій Науменко

Серед гвардійців досить висока чисельність вірян. Їхні духовні потреби допомагає реалізувати військовий капелан.

«До того, як увійти в контакт з віруючою людиною, нам необхідно самим багато практикуватись у молитвах та виконанні таїнств. Капелан може виконувати свої функції лише при регулярному літургійному та євхаристичному спілкуванні з іншими священниками його ж таки конфесії. Важливу роль у нашій роботі з військовослужбовцями грають спільні молебні, адже вони сприяють єдності, і ми віримо, що спільні молитви мають велику силу. Також маємо дуже багато індивідуальної роботи, особливо на віддалених блокпостах та взводних опорних пунктах. Люди потребують Божого Слова, шукають відповіді на велику кількість питань, які стосуються віри, родинного життя, свят тощо. Багато робимо для боротьби з існуючими забобонами, зокрема тими, які поширюють вороги не лише Церкви, а й України», – розповів капелан угруповання НГУ в ОТУ «Північ» отець Олег.

Представники мобільної групи морально-психологічного забезпечення також перевіряють умови життя бійців, консультують їх щодо взаємовідносин у військових колективах та вирішення соціальних питань.

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО

Військові священики в АТО

Військовий капелан УПЦ Київського Патріархату протоієрей Володимир для підтримки бойового духу