Жнива скорботи

25 листопада відзначають 85-ту річницю Голодомору в Україні 1932-1933 років. У Києві на території національного музею "Меморіал жертв Голодомору" відбулися загальнонаціональні поминальні заходи.

Розпочалися заходи панахидою за жертвами голодомору-геноциду українського народу, яку очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні Патріаршого намісника, митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського Епіфанія, керуючого справами Київської Патріархії архієпископа Вишгородського Агапіта та столичного духовенства. За Панахидою також молилися: Предстоятель Української Греко-католицької церкви Верховний архієпископ Києво-Галицький Святослав (Шевчук), архієпископ Вірменської Апостольської Церкви в Україні Григоріс Буніатян, духовенство Української Автокефальної Православної Церкви та Римо-Католицької Церкви. Від імені усіх військових священиків України на поминанні разом з Предстоятелем молився Перший заступник голови СУВД прот. Тарас Мельник.

Участь у скорботних заходах узяв Президент України Петро Порошенко, Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, державні та громадські діячі, військовослужбовці, представники дипломатичного корпусу, глави релігійних організацій, представники громадськості, свідки голодомору-геноциду 1932-33 років та тисячі киян.

Глава Української держави підкреслив, що «головний мотив організації Голодомору полягав у тому, що українці - другий за чисельністю народ колишнього Союзу - мали величезний культурно-історичний спадок, власні традиції державотворення, досвід національно-визвольної боротьби».

«Широкі кола українських інтелектуалів та економічно самостійне селянство не сприймали політики Москви. Тому режим й поставив за мету ліквідувати українців як націю, яка рано чи пізно поставить питання про незалежність», - сказав Петро Порошенко та додав, що «селян вбивали голодом, а інтелігенцію – кулями».

Президент звернувся до українців в усьому світі з проханням запалити сьогодні свічку в пам’ять не лише жертв Голодомору, але й «розстріляного Відродження».

Сьогодні по всій Україні було приспущено державні прапори  та обмежено проведення розважальних заходів.

У Черкасах Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко) також помолився за жертвами Голодоморів в Україні разом з керівниками області та громадськістю. Жителі міста також прийшли сюди зі свічками та квітами в руках – згадати те лихоліття з єдиною метою – аби воно ніколи не повернулося.

День пам'яті жертв голодоморів відзначається щороку у четверту суботу листопада з 1998 року. У цей день вшановується пам'ять жертв голодоморів на території України 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років. Внаслідок Голодомору загинуло понад 7 мільйонів осіб.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Дебют "Холодноярської прощі"

25- 26 липня відбулася перша всеукраїнська військова "Хлодноярська проща".

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО