ЖІНКА ВОЇН

Мужніх жінок вшанували за виконання військового обов’язку

 

Сьогодні у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського за участю керівництва вищої військової школи відбулося урочисте зібрання з нагоди Міжнародного дня боротьби за права жінок і миру.

У сучасних Збройних Силах України майже чверть від загальної чисельності особового складу складають жінки. А це 22,3% від загальної чисельності особового складу. Йдеться про понад 10% військовослужбовців-жінок та понад 12% цивільного персоналу. Серед осіб старшого офіцерського складу є 842 військовослужбовця-жінки. Зокрема, близько 90 жінок мають військове звання «полковник».

З минулого року жінкам-військовослужбовцям доступні всі військово-облікові спеціальності рядового, сержантського і старшинського складу. Відтепер військовослужбовцям-жінкам надано доступ до всіх військово-облікових спеціальностей рядового, сержантського і старшинського складу, у тому числі і «бойових». Також військовослужбовці-жінки можуть призначатися на всі офіцерські посади, крім тих, на які розповсюджуються законодавчі обмеження з урахуванням можливих ризиків для їх здоров’я, у тому числі репродуктивного.

Наказ Міністерства оборони України № 627 «Про затвердження переліків військово-облікових спеціальностей і штатних посад рядового, сержантського і старшинського складу і тарифних переліків посад вищезазначених військовослужбовців», який набув чинності у грудні 2018 року, дозволив жінкам розпочати військову службу на багатьох бойових посадах.

Привітати військових жінок до університету завітав Перший заступник Голови СУВД прот. Тарас Мельник. Капелан побажав мужнім жінкам плекати ніжність та доброту, адже саме такі риси кращої частини людства здатні уберегти суспільство від агресії та ворожнеч.

Капелан передав українським оборонницям слова привітання Блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Епіфанія та вручив медалі «За жертовність і любов до України».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Дебют "Холодноярської прощі"

25- 26 липня відбулася перша всеукраїнська військова "Хлодноярська проща".

Спростування лже-піару.

Офіційна заява Голови СУВД по лже-піару "Першого Українського Батальйону Військових Капеланів"