Згадуючи загиблих

«Стіна памʾяті» за загиблими військовослужбовцями поповнилася новими іменами загиблих воїнів

 

Сьогодні, 29 серпня 2018 року, у Києві в річницю Іловайської трагедії біля Стіни пам'яті, що на фронтоні Михайлівського Золотоверхого монастиря, вшанували пам'ять загиблих у боях на Донбасі за Україну.

На площі перед Михайлівським собором зібралася велелюдна громада: сім'ї загиблих героїв, їх побратими, друзі, представники громадських організацій. Люди стоять з портретами загиблих. Багато хто прийшов з квітами соняшника.
 
Церемонія почалася з хвилини мовчання, по площі пройшла почесна варта, після чого розпочалася Всеукраїнська поминальна молитва за загиблими на Донбасі. Очолив поминання Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні єпископату Київського Патріархату, військових капеланів, духовенства та ченців.

«Вони поклали свої душі за нас. І ця стіна памʾяті свідчить про їхній не тільки героїзм, а про їх любов до своєї Батьківщини. Але не тільки до Батьківщини, а й до своєї сімʾї, до своїх батьків, до своїх дружин та дітей. Тому що вони хотіли, щоб їх родина жила у свобідній державі. Наш обовʾязок – любити їх так, як вони полюбили нас», - сказав до жалобної громади Патріарх Філарет.

Також Патріарх Філарет окропив освяченою водою чотири нові секції «Стіни памʾяті», на кожній з яких зображено світлини та імена військовослужбовців, що загинули під час війни на сході України.

Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко) наголошує, що усі ми повинні памʾятати подвиг українських військовослужбовців і дякувати їм, цінувати наше життя, яке вони захистили, й будувати міцну державу. 

Нагадаємо, зранку біля посольства Російської Федерації у Києві відбулася акція "Путін, за Іловайськ відповіси" .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Військові священики в АТО

Військовий капелан УПЦ Київського Патріархату протоієрей Володимир для підтримки бойового духу