Згадали побратимів

Капелан разом з гвардійцями долучився до акції «Донеччина зустрічає своїх захисників»

 

Гвардійці та прикордонники демонстрували озброєння та бойові машини на горі Карачун. Таким чином вони приєднались до акції «Донеччина зустрічає захисників», яка розпочалася 4 липня. У цей день чотири роки тому сепаратисти та терористи розпочали відступ з північних міст Донеччини.

Військовослужбовці БСП «Донбас» військової частини 3035 проводили охочим екскурсію броньованим «Козаком» та розповідали про можливості снайперських комплексів, які мають на озброєнні.

«Снайперський комплекс 308. Калібр 7.62 мм. Прицільна дальність 800 метрів. Працює у снайперських групах для контрдиверсійної роботи. Виробництво німецьке», – розповів командир 1 взводу спеціального призначення 2 роти спеціального призначення батальйону спеціального призначення старший лейтенант Михайло Прищепа.

 Цього дня до учасників акції долучився також Командувач операції Об'єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв. Він взяв участь у відкритті свята.

 «Коли переплітається пам’ять про тих, хто дійсно звільнив українські землі, із теперішнім поколінням, коли вони пам’ятають про тих, хто звільняв українські міста, це дуже чудово, бо так народжується нова історія, нова українська ідея», – наголосив командувач об’єднаних сил Сергій Наєв.

«Нацгвардія жила у приміщеннях просто під вишкою. Вони спостерігали за підходом до гори з півночі, – згадав оборонець Карачуна демобілізований військовослужбовець Павло Риндін, - Ми їм допомагали. Вони нам допомагали. Проблема в 14 році була – дуже мало води. Дощів не було. Півтора літри на людину. Ми приходили по допомогу - гвардійці нам ніколи не відмовляли, і ми так само до них ставились. Я вже не пам’ятаю імен, позивних. Зверталися просто: «Брат». І все».

Разом з військовими до акції долучився військовий священик та духівник гвардійців Діонісій Васильєв. Капелан провів поминальну молитву за тими, хто віддав свої життя за соборність України. 

«Майже кожного дня тут були артилерійські дуелі. Іноді за вибухами, які ніби гриби вкривали весь цей пагорб, гору не було видно. Не вірилось, що тут хтось вижив. Найбільше запам’ятались обстріли 8-го червня та 4 липня, – поділився мешканець Слов’янська Микола Сіробаба, – страшний час. Ми теж були без води, без світла, ховалися з дітьми в погребі. Меншому тоді чотири роки було. Нічого не боявся. Але зараз каже, що нічого цього не пам’ятає. Може так і краще».

На горі Карачун вже мало, що нагадує буремний 2014 рік: замулились та позаростали траншеї, змило бруствери, зітліли рештки мішків з глиною. Але висота за останні роки перетворилася на місце паломництва патріотів. Вояки та ветерани, рідні загиблих за волю України, волонтери, цивільні, які просто відчувають вдячність за мирне небо над головою, діти… 4-5 липня всі ці люди збираються тут, аби поспілкуватися та віддати шану українським воїнам, загиблим під час звільнення Слов’янська та Краматорська.

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

За матеріалами НГУ

Пропоновані новини

Друга ротація

4 вересня відбулась друга ротація військових священиків.

Військові священики в АТО

Військовий капелан УПЦ Київського Патріархату протоієрей Володимир для підтримки бойового духу