Заняття з офіцерами НГУ

18 листопада 2015 року на території військової частини 3030 НГУ було проведено заняття з командирами і заступниками начальників вищих навчальних закладів, територіальних управлінь та командирів з’єднань, навчальних військових частин (центрів), військових частин і підрозділів Національної гвардії України по роботі з особовим складом. Тема і її актуальність свідчить сама собою: “Організація роботи військового священика (капелана) в умовах виконання особовим складом військової частини службово-бойових завдань поза межами пункту постійної дислокації.” На цих заняттях, з благословення митрополита Іонна (Яременко) – голови Синодального управління військового духовенства Української Православної Церкви Київського Патріархату, взяв участь протоієрей Іван Михайлишин – священик СУВД і Парафії святого Іоанна Предтечі Деснянського району столиці.

Поважне зібрання привітав Заступник командувача Національної гвардії України (по роботі з особовим складом) генерал-майор Ярослав Богданович Сподар і наголосив особливу увагу на важливості організації роботи військового священика в підрозділах НГУ. А Начальник служби військового духовенства відділу гуманітарного забезпечення управління по роботі з особовим складом Головного управління НГУ полковник Олександр Вікторович Іздебський розповів слухачам алгоритм впровадження служби військового духовенства у НГУ, проблеми і ускладнення. Згідно доповіді полковника, на сьогодні в частинах та підрозділах НГУ проходять службу військовослужбовці, які визнали себе віруючими: 20318 – православні, 781 – греко-католик, 135 римо-католиків, 71 – мусульманин, 6 – протестанти. Для задоволення релігійних потреб військових та членів їх сімей на громадських засадах співпрацюють близько 67 священнослужителів, а близько 30 проводять душпастирську опіку в зоні АТО.

Про організацію духовної опіки серед особового складу поза межами пункту постійної дислокації в польових та інших умовах розповів нацгвардійцям протоієрей Іван Михайлишин – священик Синодального управління військового духовенства і уповноважений від Української Православної Церкви Київського Патріархату за співробітництво з Головним управлінням Національної гвардії України. Отець Іван продемонстрував всім присутнім на зібранні польову капличку (храм) і розповів про практичне звершення Таїнств і обрядів в таких умовах. З особливою увагою присутні розглядали духовний комплект військового капелана, з яким він може відвідувати блокпости та інші віддалені від частини місця і там духовно окормлювати віськовослужбовців. А також показав форму одягу військового священика в каплиці і за її межами, в якій священики в даний час звершують своє служіння в підрозділах, що дислокуються в зоні проведення Антитерористичної операції.

Пропоновані новини

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.

Знак народної пошани

Силами ГО «Країна» створено громадську нагороду для капеланів та волонтерів – ЗНАК НАРОДНОЇ ПОШАНИ «За служіння Богу та Україні»