За народ

Силовий блок України поповнився новобранцями

 

19 травня у столиці новобранці приєдналися до лав Першої Президентської бригади оперативного призначення імені гетьмана Петра Дорошенка. Промовляючи слова військової присяги, вкладаючи у кожне слово глибокий зміст та душу, близько 250 гвардійців з’єднання на площі Конституції перед Українським парламентом склали присягу на вірність українському народу. Для кожного з цих хлопців текст присяги має надзвичайно велике значення, особливо, коли країна переживає не прості часи. 

Традиція прийняття військової присяги уособлює честь та героїзм людей, які зможуть захистити свій народ та свою державу. В один стрій з чоловіками встали і жінки, які дали клятву бути вірними присязі.

Привітати військовослужбовців приїхав заступник командувача Національної гвардії України генерал-лейтенант Микола Балан. «Складання Військової присяги – це завжди знаменна подія для кожного юнака та військовослужбовця. Клятва у вірності своїй Батьківщині споконвічно була для кожного воїна тим непорушним і недоторканим словом, ціна якому – більша за життя. Саме вам, дорогі юнаки, продовжувати славні традиції батьків та дідів, охороняти мирну працю та спокій українського народу, бути надійною опорою у розбудові незалежної Української держави та Національної гвардії України. Тож здоров’я, сил та натхнення вам, будьте завжди вірними народу України та словам військової присяги»,- сказав генерал-лейтенант.

За багаторічну історію бійці Першої Президентської бригади вписали не мало героїчних сторінок в історію правоохоронного відомства. Одними з перших воїни бригади брали участь у боях, затримували терористів. Проводили розвідувальні дії на територіях, захоплених російськими найманцями, успішно здійснювали бойове супроводження та охорону підрозділів, колон та вантажів. За мужність і героїзм, проявлені під час виконання військового обов’язку 325 офіцерів, сержантів і солдат бригади відзначені державними нагородами. 86 військовослужбовців віддали своє життя, захищаючи Батьківщину.

Благословив молитвою новобранців військовий священик прот. Тарас Кобевка. Капелан побажав воїнам мужності та окропив усіх освяченою водою.

Присутні вшанували пам'ять загиблих воїнів хвилиною мовчання, після чого поклали квіти до меморіальної дошки військовослужбовцям Національної гвардії. 

Після складання присяги військовослужбовці з честю будуть нести службу у Києві та Київській області, виконуючи покладені на них завдання.

 

 

 

 

 

Також і на Львівщині у 184-му Навчальному центрі Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, що знаходиться у с. Старичі, відбулась визначна подія в житті майже 1000 юнаків. Солдати з усієї України призову «Весна – 2018» склали військову присягу на вірність українському народові. 

До військового містечка «Базове» 184-го Навчального центру привітати військовослужбовців з цією подією прибули їхні батьки, рідні та близькі, а також керівництво місцевої влади, силових структур та духовенство. У святковому заході взяли участь військові священики Яворівського благочиння Української Православної Церкви Київського Патріархату, які несуть капеланське служіння у Навчальному центрі: прот. Назарій Дадак, прот. Ярослав Занько та свящ. Святослав Юрків. 

Місяць до складання військової присяги військовослужбовці проходили інтенсивний курс первинної підготовки молодого солдата. Під професійним керівництвом досвідчених командирів, вони опанували вогневу, тактичну та інженерну підготовки, а також засвоїли базові знання з тактичної медицини.

На завершення військові капелани Навчального центру помолилися і звернулися до присутніх зі словами Божого благословення на добру службу, та окропили новобранців та усіх присутніх освяченою водою. 

Молоді воїни демонстрували стройовий вишкіл проходженням урочистого маршу, батьки милувались своїми дітьми і пишались, що їхній син поповнив лави Збройних сил України.

 

 

 

 

 

 

 


Свято присяги відбулося і на острові Хортиця на Запоріжжі. 

На оглядовому майданчику острова Хортиця 18 гвардійців весняного призову I-2018 9 полку оперативного призначення Національної гвардії України урочисто склали військову Присягу на вірність українському народові.

Ряди Нацгвардії поповнили хлопці з Чернівецької та Запорізької областей.

Ритуал складання Військової присяги традиційно почався з виносу Бойового Прапора військової частини 3029 НГУ і державного гімну. Після чого молоді бійці присягнули ніколи не зраджувати український народ і віддано йому служити.

Військовий священик Віктор Ткач привітав молодих гвардійців та побажав всім витримки. 

 

 

 

 

 

 

Того ж дня у Головному центрі підготовки особового складу Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота відбулася церемонія складання Військової присяги на вірність Українському народові 200 військовослужбовцями строкової служби призову 2018 року.

Урочистості розпочалися на стройовому плацу навчального закладу з внесення Бойового Прапору. З гордістю та неприхованим хвилюванням на обличчі, військовослужбовці строкової служби вишикувались в очікуванні одного з найважливіших моментів у своєму житті. Усвідомлюючи важливість та відповідальність слів присяги, молоді прикордонники один за одним присягали на вірність народу України. Звучали прості, але щирі та сповнені глибокого змісту слова, які підкреслювали серйозні наміри прикордонників. Цей день закарбується в їх пам’яті на все життя.

До складання Військової присяги молоді воїни отримали практичні та теоретичні навички, необхідні для якісного несення служби по охороні державних рубежів. Юнаків навчали тактики прикордонної служби, військової та фізичної підготовки, особистої безпеки та іншим дисциплінам. 

Також під час церемонії військовослужбовцям вручено Зелені берети. Зелений берет – це символ охорони Державного кордону, мужності та самовідданості. Саме він є священним атрибутом гордості прикордонників усіх поколінь.

«Це надзвичайна подія у вашому житті, сьогодні ви склали Військову присягу. Ви починаєте військову службу в лавах Державної прикордонної служби України. Це означає, що ви робите відповідальний крок у своєму житті. Ви присвячуєте себе служінню українському народові. Сердечно вітаю вас з цією знаменною подією, щиро бажаю вам міцного здоров’я, мужності, наснаги та відданості Батьківщині» - зазначив у привітальному слові директор Департаменту особового складу генерал-майор Микола Маланчій.

Після складанням присяги вже традиційно капелан о. Сергій Зайко окропив освяченою водою прикордонників та благословили їх на військову справу. По завершенню урочистих заходів Академічний ансамбль пісні і танцю Держприкордонслужби України подарував усім присутнім прекрасну концертну програму.

 

 

 

 

 

 

 

На Сумщині солдати весняного призову військової частини 3051 Національної гвардії України урочисто склали військову присягу на вірність українському народові.

Біля Меморіального комплексу «Вічна Слава» відбувся ритуал складання військової присяги. На вірність українському народу присягли 50 строковиків. Військовий священик Олег Гаврилюк звершив молебень за молодих воїнів та окропив освяченою водою гвардійців та їх батьків.

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Зголошення на другу ротацію

Щодо речей які потрібно мати при собі

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.