За - 271 голос

Верховна Рада ухвалила привітання у Збройних Силах України "Слава Україні"

 

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні і в цілому президентський законопроект №9036 про заміну вітання у Збройних силах України (ЗСУ) радянського зразка “Здрастуйте, товариші!” і “Бажаємо (бажаю) здоров’я!” на “Слава Україні!” і “Героям слава!”.

Відповідне рішення 4 жовтня на засіданні парламенту підтримав 271 народний депутат при мінімально необхідних 226.

Зокрема тепер особа, яка вручила бойовий прапор, вітає особовий склад військової частини словами “Слава Україні”. На що особовий склад відповідає “Героям слава”. Після цього командир військової частини виступає зі словом у відповідь.

Також на вітання начальника або старшого за військовим званням “Слава Україні” всі військовослужбовці, що перебувають у строю, відповідають “Героям слава”. Якщо начальник або старший за військовим званням прощається, на його слова “Слава Україні” військовослужбовці відповідають “Героям слава”.

Крім того, у статуті ЗСУ тепер передбачено використання звернення “пан” замість “товариш”.

До другого читання законопроекту вітання “Слава Україні!” нардепи поширили і на силові структури, зокрема на Національну поліцію.

Внесено зміни до закону про Нацполіцію, згідно з якими, на вітання і прощання “Слава Україні!” керівника або старшого за званням йому відповідатимуть “Героям слава”.

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Дебют "Холодноярської прощі"

25- 26 липня відбулася перша всеукраїнська військова "Хлодноярська проща".

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО