З ВОДОЮ ТА ВІРОЮ

У столичному Гідропарку капелани освятили воду для українських військовослужбовців

 

Ранок Водохрещя цього року видався не таким традиційним, як звикли українці. Ні снігу, ні морозів. Але ж святковий настрій не відміниш ні за якої погоди. А день сьогодні особливий, нині освячується водичка, яку ще називають великою святинею або ж мовою церковною – великою агіасмою.

З самого ранку до столичного Гідропарку, де розміщений пляж "Передмістна Слобідка",  сходяться військові батальйону Айдар, ветерани та волонтери зі своїми родинами. Саме для них сьогодні тут освячується водичка у Дніпрі. 

Велике освячення води для військових звершив перший заступник голови СУВД прот. Тарас Мельник разом з капеланом Андрієм Гулем. 

Одночасно з освяченням води військові завершували свої приготування для пірнання в живоносну купіль. І хоча температура води у Дніпрі така ж, як і повітря, бажаючих пірнути не забракло. А це не тільки мужні та загартовані воїни, а й тендітні, але не менш безстрашні красуні-військові. 

Для купальників на березі організували місця обігріву, де можна також покуштувати святкових страв та поновити сили після холодного занурення.

Отець Тарас Мельник наголошує, що після освячення вода набуває особливих властивостей, адже її природу освячує Святий Дух. Саме тому водичку набирають і використовують упродовж цілого року. І не залежно від терміну давності, свята вода залишається завжди свіжою та придатною до споживання.

- Сьогодні усі українські капелани, котрі перебувають на передовій, освячують води для наших військовослужбовців. Тому і ми сьогодні покликали воїнів, ветеранів, їхні сім’ї, волонтерів, щоби разом помолитися і освятити воду у Дніпрі. Ми молимося за усіх наших героїв, котрі боронять Україну від агресора, і просимо Бога про найбажаніший дар – перемогу у війні, - говорить капелан.

- Ми відчуваємо велике духовне задоволення. Ця вода приносить здоров’я, наснагу. Ти ніби очищуєшся на наступний рік, - говорять сміливі айдарівці-пірнальники.

Захід відбувся за підтримки Київської міської державної адміністрації, благодійного фонду «Дніпровський», парку культури і відпочинку «Гідропарк», Синодального управління військового духовенства Православної Церкви України.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Друга ротація

4 вересня відбулась друга ротація військових священиків.