Поділилися досвідом

Голова СУВД зустрівся з капеланами США та Канади

 

3 жовтня Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко) разом з Першим заступником голови СУВД прот. Тарасом Мельником та керівником стратегічного відділу СУВД Ярославом Шевченком з робочим візитом відвідали Міжнародний центр миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, більш відомий як "Яворівський військовий полігон".

На базі центру відбулася робоча зустріч українських капеланів зі своїми колегами капеланами країн НАТО: капелами зі США підполковником Ерлом Баверсом (Командування підготовки 7-ої армії США) і майором Тері Белом та капітаном Стефаном Вагнером з Канади.

Під час зустрічі також були присутні: старший військовий священик Яворівського полігону о. Назарій Дадак, керівник сектору зовнішньо-капеланських зносин СУВД військовий священик Святослав Юрків та Начальник Міжнародного центру миротворчості та безпеки Ігор Слісарчук.

Для закордонних колег керівник стратегічного відділу СУВД Ярослав Шевченко провів презентацію про структуру та роботу Синодального управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату, яке було реформоване з початком військової агресії РФ проти України. 

Капелани зі США та Канади мали можливість більш повно ознайомитися з історією створення інституту капеланства в Україні, переглянувши фільм про навчання військових священиків Київського Патріархату у 2015 році.

Особливо вразили іноземців кадри з фільму про нашого уславленого капелана отця Дмитра Поворотного, який, ризикуючи своїм життя, перевозив тіла загиблих українських вояків з ворожої території сепаратистів на мирну землю.

Голова СУВД митрополит Іоан провів для закордонних колег презентацію: «Релігійні чинники у гібридній війні». Митрополит Іоан розповів гостям про основні етапи, компоненти та особливості проведення гібридної війни Російської Федерації проти України та проаналізовав релігійний досвід, який Кремль використав проти нашої держави. Голова СУВД визначив негативні наслідки інформаційно-психологічного впливу противника на силові структури України та окреслив основні заходи релігійного характеру щодо захисту військ від цього впливу.

Капелани з Американського континенту поділилися досвідом організації інституту військового духовенства у збройних силах своїх державах. Головно питання торкалися законодавчої бази, військових звань капеланів та виходу капелана на пенсію.

Після конструктивної розмови українські капелани разом зі своїми закордонними колегами відбули на сам Яворівський полігон, де височіє споруда напівзруйнованого храму. Капелани спільно піднесли до Бога молитву про мир в Україні.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Спростування лже-піару.

Офіційна заява Голови СУВД по лже-піару "Першого Українського Батальйону Військових Капеланів"

Молебень у таборі «Легіон 18»

Ієрей Андрій Гуль відслужив молебень на початок літнього таборового сезону у таборі «Легіон 18»