Всеукраїнський з'їзд капеланів

Капелани України зібралися за з’їзд

 

6  березня 2018 року в м. Дніпро розпочав свою роботу Всеукраїнський з’їзд військових священиків (капеланів) УПЦ Київського Патріархату. Для участі у роботі з’їзду прибуло 250 делегатів з усієї України - капеланів, що забезпечують душпастирську опіку військовослужбовців Збройних Сил України, Національної Гвардії України та Державної прикордонної служби України.

Дніпро не випадково було обране місцем проведення з’їзду військових священиків. Адже саме звідсіля, з початком російської агресії проти України, перші капелани, об’єднавши свої зусилля, відправилися в зону проведення АТО для духовної підтримки наших військовослужбовців. І саме у військових госпіталях Дніпра молитвою і добрим словом священнослужителі підтримали воїнів, які першими отримали поранення на передовій, боронячи незалежність і територіальну цілісність держави.

Відкрив урочисті Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко). Митрополит привітав усіх капеланів з початком спільних великих навчань та закликав на учасників Боже благословення. Митрополит Іоан подякував капеланам за їхню добру службу українським воїнам та наголосив, що ці збори покликані вирішити питання, які накопичилися у військових священиків, а також надихнути усіх ще краще виконувати свої обовʾязки по відношенню до військовослужбовців. Адже уже 143 капелани несуть слово Боже серед військових по усіх військових частинах України. Учасники зборів помолилися за мир для України та проспівали національний Гімн. 

Привітати військових священиків на Всеукраїнський зʾїзд у Дніпрі завітало багато почесних гостей, серед яких: Патріарший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній (Думенко), єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон (Зінкевич), єпископ Луганський і Старобільський Афанасій (Яворський), Голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов, заступник міського голови м. Дніпра з питань діяльності виконавчих органів Олександр Шикуленко, Президент Міжнародного благодійного фонду «Солідарність» Олександр Петровський, Начальник головного управління морально-психологічного забезпечення ЗСУ генерал-майор Олег Грунтковський, Заступник командувача Національної гвардії України по роботі з особовим складом генерал-лейтенант Ярослав Сподар, Начальник відділу з питань військового духовенства ДПСУ полковник Валерій Хіміч, меценат та волонтер Еміль Арутюнян, Президент ГО «Серця Кіборгів» Анатолій Свирид.

Перший заступник Голови СУВД прот. Тарас Мельник презентував делегатам та гостям переглянути новий фільм про військових капеланів, який був відзнятий спеціально до дня початку роботи зʾїзду.

З вітальним словом від імені Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета звернувся Патріаший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній. Від себе особисто митрополит Епіфаній зазначив, що великою радістю для Церкви є те, що багато пастирів у час гібридної війни готові пожертвувати найдорогоціннішим – своїм життям. 

За дорученням Предстоятеля Церкви митрополит Епіфаній візначив достойників серед військових капеланів церковними нагородами.

Звертаючись до зібрання, Голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов назвав досить знаковим, що так багато капеланів зібралися саме у м. Дніпрі, адже місто знаходиться поруч із зоною зіткнення. «Сьогодні усі ми є сучасниками тієї боротьби, яку веде весь український народ з керівництвом російської держави. І саме завдяки дуже потужній підтримці Української Церкви сьогодні є такий незламний дух у мешканців нашої держави», - сказав Гліб Пригунов.

Привітав учасників зʾїзду керуючий Дніпровською і Криворізькою єпархією єпископ Симеон (Зінкевич). Особливу подяку єпископ Симеон виголосив присутньому на зібранні Головному лікарю Дніпровської обласної клінічної лікарні ім. Мечнікова Сергію Риженко, адже саме шпиталі та лікарі міста та області першими і в найбільшій кількості приймають поранених, доправлених із зони АТО.

Начальник головного управління морально-психологічного забезпечення ЗСУ генерал-лейтенант Олег Грунтковський висловив особливу подяку капеланам, які рятують воїнів у час їхньої найважчої душевної боротьби. «Сьогодні у Збройні сили і у силовий блок йдуть люди зі своїми проблемами. І ви допомагаєте їх вирішити. За два місяці лише цього року завдяки вам нам вдалося спасти девʾять душ. Багато це чи мало? Це девʾять душ, які залишилися з Богом. Я дуже вдячний вам за це», - сказав генерал-лейтенант Олег Грунтковський. 

До делегатів Всеукраїнського зʾїзду також звернулися Заступник командувача Національної гвардії України по роботі з особовим складом генерал-лейтенант Ярослав Сподар та Начальник відділу з питань військового духовенства ДПСУ полковник Валерій Хіміч. Вищі військові чини нагородили найкращих капеланів відомчими відзнаками.

По обіді першого робочого дня учасники зʾїзду заслухали звіт Голови СУВД митрополита Іоана (Яременка) та військових священиків за напрямками про діяльність військових капеланів Київського патріархату.

Протягом чотирьох днів з’їзду будуть підсумовані результати діяльності військових священиків в силових структурах за період 2014-2018 роки та сформовано концепцію подальшого розвитку військового духовенства в Збройних силах та інших військових формуваннях України. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО

Знак народної пошани

Силами ГО «Країна» створено громадську нагороду для капеланів та волонтерів – ЗНАК НАРОДНОЇ ПОШАНИ «За служіння Богу та Україні»