ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ

“Воїни під покровом Богородиці”

 

 

Синодальне управління військового духовенства започатковує всеукраїнську акцію: "Воїни під покровом Богородиці”. В рамках цієї акції 8 грудня поблизу передових позицій 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців голова СУВД митрополит Іоан (Яременко) разом з Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом та головою Благодійного фонду «Корона князів Острозьких» Робертасом Габуласом передали в дар командиру 72 окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців ікону Пресвятої Богородиці - Покровительки українських воїнів. На церемонії передачі ікони був присутній перший заступник голови СУВД протоієрей Тарас Мельник, капелан бригади Микола Новацький, протоієрей Андрій Шпунт та автор ікони Покрови художник-іконописець Юрій Нікітін.

– Сьогодні ми вперше передаємо військове формування під Покров Матері Божої. Це особлива ікона, вона зроблена саме на замовлення військовослужбовців. На ній зображені українські захисники різних часів від князя Володимира Великого, козаків, гетьманів, українських повстанців - до сучасних воїнів. Великі копії ікони будуть зберігатись в підрозділах, а маленькі - у кожного військовослужбовця бригади в кишені під серцем, щоби кожен мав при собі цей захист, – розповів голова СУВД митрополит Іоан.

На плацу військової частини вишикувались сотні воїнів, яким були подаровані маленькі копії ікони з молитвою до Пресвятої Богородиці. Ця подія і стала символічним початком всеукраїнської акції СУВД “Воїни під покровом Богородиці”. Мета акції – закликати кожного українського військовослужбовця присвятити себе і свою волю до перемоги покрову Пресвятої Богородиці.

Ідея створення такої ікони виникла ще в 2014 році. Її автор художник-іконописець Юрій Нікітін мав на меті створити сучасний символ захисту для кожного військового, хто зараз воює із загарбником. На іконі зображена сама Богородиця, що простягнула свій покров над українськими лицарями різних епох становлення нації та багатьох періодів, коли велися визвольні змагання. Серед них видніється постать князя Костянтина Острозький, який більше 500 років тому переміг у декілька разів більше московське військо.

Акція "Воїни під покровом Богородиці” стала можливою завдяки підтримці відомого литовського мецената Робертаса Габуласа. Нагадаємо, 22 листопада цього року відбулося підписання Меморандуму про співпрацю та партнерство між Синодальним управління військового духовенства та Благодійним фондом «Корона князів Острозьких», який і очолює згаданий меценат.

Від тепер покров Захисниці українського люду через Її ікону пошириться над усіма воїнами, які принесуть Матері нашого Спасителя в офіру своє серце.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО

Третя Ротація

Після плідного навчального графіку третя черга військових священиків УПЦ Київського Патріархату