Воїни здобули спокій

На Вінниччині перепоховали вояків армії УНР, загиблих у боях з більшовиками

 

28 вересня у селі Кукавка Могилів-Подільського району Вінницької області відбулося перепоховання останків 19-ти вояків Армії УНР.

У 2017 році масове поховання поблизу Кукавки було досліджене КП ЛОР "Доля" на замовлення Українського інституту національної пам'яті. За результатами аналізу супровідного матеріалу та архівних досліджень кандидатів історичних наук Андрія Руккаса, Михайла Ковальчука та Ярослава Тинченка було встановлено, що у братській могилі спочивають вояки Армії УНР.

За твердженням Ярослава Тинченка, 11 листопада 1920 р. між селами Кукавка та Вендичани відбувся бій між 3-м кінним полком 3-ї Залізної дивізії Армії УНР та частинами 8-ї кавалерійської дивізії Червоної армії. Ворожа кіннота, що кількісно переважала українців, змогла розділити 3-й кінний полк. Більшу його частину ворог відкинув у напрямі на Борщівці, менша з боєм відступила на Вендичани.

Встановити приналежність віднайдених останків до Армії УНР Інституту вдалось завдяки комплексному аналізу зібраної інформації. На місце поховання «вбитих петлюрівців» вказав мешканець Кукавки Єфремов Семен Васильович (1928 р.н.), який в дитинстві чув розмови старших людей про вояків Армії УНР, похованих у Романовому яру за селом. Семен Васильович ще у підлітковому віці неодноразово випасав худобу біля могили (до її руйнування) відтак зміг чітко вказати пагорб, на якому й знаходилась поховальна яма. Крім того у могилі були виявлені елементи військового спорядження та одностроїв різних армій. Останки загиблих мали сліди прижиттєвих уражень (рубаних ударів холодною зброєю).

У поховальних богослужіннях взяв участь благочинний Могилів-Подільського району військовий священик Івана Минів.

Воїнів УНР з військовими почестями перепоховали в центрі села Кікава. В урочистій церемонії взяли участь представники Українського інституту національної пам’яті, місцевої влади, громадськості та військовослужбовці.

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

За матеріалами memory.gov.ua

Пропоновані новини

Дебют "Холодноярської прощі"

25- 26 липня відбулася перша всеукраїнська військова "Хлодноярська проща".

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО