Вірні до кінця

В Одесі вшанували героїчних прикординників

 

7 серпня 2014 року, після закінчення 22-денної героїчної оборони державного кордону прикордонники та військовослужбовці ЗС України здійснили організований прорив із оточення в районі ППр «Довжанський». Під час виходу колона зведеного підрозділу була піддана масованому артилерійському обстрілу.

В роковини трагічних подій весь особовий склад Одеського загону морської охорони (в/ч 1485) — формування Морської охорони ДПСУ, вшановуючи пам’ять прикордонників, які віддали своє життя за волю та незалежність України, провів пам’ятний захід-реквієм.

На запрошення командира Одеського загону морської охорони капітана 1-го рангу Самарського Дмитра Леонідовича, єпископ Одеський і Балтський Павло у співслужінні голови регіонального управління військового духовенства "Південь" протоієрея Василя Вирозуба звершив заупокійну літію за військовими. 

4 роки тому прикордонні підрозділи та пункти пропуску, розташовані в Луганській і Донецькій областях, щодня піддавалися шаленим обстрілам та атакам терористів. Для повернення контролю над ділянкою було створено угруповання «Кордон». Перед групою було поставлене завдання: відновити контроль над кордоном у напрямку населених пунктів Бірюкове – Довжанське – Свердловськ. Практично всі шляхи до Бірюкового та пункт пропуску «Довжанський» були захоплені терористами. Залишилася лише одна вільна дорога. Однак, коли прикордонники прибули на місце, вони фактично опинилися в оточенні.
Противник обстрілював позиції спочатку із гранатометів, а потім із мінометів, важкої артилерії, «градів»… 

Переважна кількість обстрілів здійснювалася із території Росії. Але прикордонники спільно з десантниками увійшли у пункт пропуску «Довжанський» та обороняли кордон, доки це було можливо. У перших числах серпня 2014-го року прикордонники разом з військовослужбовцями ЗС України пішли на прорив до головних сил.

Вічна пам'ять Героям!

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Друга ротація

4 вересня відбулась друга ротація військових священиків.

Співпраця з прикордонниками

Митрополит Іоан провів робочу зустріч з керівництвом Адміністрації Державної Прикордонно. Служби України .