ВИРІШЕНІ ПИТАННЯ

Капелани Дніпра говорили про своє майбутнє

 

12 квітня у приміщенні Єпархіального управління Дніпропетровської єпархії Православної Церкви України відбулася зустріч Першого заступника голови СУВД протоієрея Тараса Мельника з військовими священиками регіонального відділу СУВД “Схід”. Задля обговорення широкого кола питань, що стосуються служіння капеланів у війську, долучилися військові священики, котрі перебувають на посадах у Збройних Силах України, Національній гвардії та Державній прикордонній службі України, а також і ті священики, що опікуються військовослужбовцями на волонтерських засадах. 

Зараз капеланів насамперед турбує майбутнє їхньої місії серед війська. У міжвиборчий період, у який поринула держава, у священиків виникає багато запитань, головне з яких, чи не поміняється вектор та прогрес, якого було досягнуто за пройдений період для інституту капеланства. 

Священики також обговорили питання їхньої діяльності в зоні ведення бойових дій та під час відновлення боєздатності у пунктах постійної дислокації військових частин. 

Прот. Тарас Мельник розповів колегам про законодавчі ініціативи Православної Церкви України щодо врегулювання діяльності військових капеланів у Збройних Силах України, що дозволить оптимізувати місійну діяльність священиків у війську. Отець Тарас пригадав довгий період перемовин з капеланами США, Канади, Латвії, Німеччини та інших країн у пошуках оптимального алгоритму для українських реалій. 

- Ми сподіваємося, що законопроект про капеланів у війську, який зараз перебуває на розгляді у Верховній Раді, стане трампліном для подальшого розвитку капеланської служби в Україні, - сказав о. Тарас.  

Під час розмови капеланами було визначено головні напрямки подальшої співпраці з військовими України. Капелани сподіваються, що вистоявши у війні з агресором, Україна зможе достойно вийти також і з виборчого періоду, який як і в минулому, так і зараз сильно бентежить громадян.

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Друга ротація

4 вересня відбулась друга ротація військових священиків.

Зголошення на 3-тю ротацію

Щодо проведення навчальної підготовки до 3-ї ротації