Відтепер в однострої

Капелани Київського Патріархату одягнули нові підрясники військового зразка

 

«Ви є ті, хто від імені Бога надає допомогу українським військовослужбовцям», - сказав Святійший Патріарх Філарет до капеланів Київського Патріархату.

Сьогодні, 26 липня, на території Михайлівського Золотоверхого монастиря відбулося освячення та вручення нових підрясників для військових священиків Київського Патріархату, котрі перебувають на посадах у військових підрозділах силових структур України. До урочистостей також долучився Патріарший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній (Думенко) та намісник Золотоверхої обителі архієпископ Вишгородський Агапіт (Гуменю).

Святійший Патріарх Філарет, освятивши підрясники, наголосив на важливості місії капеланів серед українських військових. «Служіння військовим є не менш важливим, ніж служіння на парафії. Тому що відбувається воно в незвичайних умовах – в умовах війни. Ви повинні надихати наших воїнів, щоб вони вірили у Божественну допомогу, щоб вони покладали свою надію не тільки на зброю, а й на Бога, який укріпляє дух. Бо у кожній війні перемагає дух, а не зброя. Бо зброя у руках легкодухого може бути недієвою, а палиця чи камінь у руках сильного духом може зробити більше ніж зброя. Ви озброюєте наших захисників на сході духом», - наголосив Предстоятель Церкви. 

Святійший Владика благословив капеланів, присутніх на церемонії, та вручив кожному з них новий підрясник.

Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко) пояснив ідею пошиття підрясників оливкового кольору тим, що саме такий колір використовують військові Національної гвардії. Такий колір придатний також і для капеланів, котрі працюють з військовими Збройних Сил України.

На церемонії вручення також був присутній головний меценат проекту «Підрясник для капелана» - настоятель парафії Святителя Миколая (м. Філадельфія, США) прот. Богдан Згоба, стараннями якого українські капелани отримали однострої. Отець Богдан розповів, що ідея пошиття підрясників оливкового кольору для капеланів не нова – це бажання бути всім військовим священикам в однострої. 

На завершення урочистостей п. Сюзанна Гузь, віце-президент парафії Святителя Миколая (м. Філадельфія, США), презентувала гуманітарну місію ТІР, засновником якої вона є. Вона наголосила, місія ТІР має на меті об’єднати зусилля громадян США та спрямувати на підтримку капеланства в Україні та благодійну діяльність.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО

Знак народної пошани

Силами ГО «Країна» створено громадську нагороду для капеланів та волонтерів – ЗНАК НАРОДНОЇ ПОШАНИ «За служіння Богу та Україні»