ЗУСТРІЧ З ПАТРІАРХОМ

Патріарх Філарет зустрівся із головним капеланом військ США в Європі

 

17 квітня 2019 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет зустрівся у своїй резиденції з делегацією військових капеланів військ США в Європі на чолі з капеланом 7-ї Армії США Тімоті Малардом.

У зустрічі також взяли участь перший заступник голови Синодального управління військового духовенства (СУВД) протоієрей Тарас Мельник, американський капелан майор Тері Бел, представники капеланського офісу США та працівники СУВД.

Насамперед, Патріарх Філарет висловив вдячність Сполученим Штатам Америки за ту допомогу, яку вони надають Україні у важкий час, коли на сході нашої держави триває російська агресія. Патріарх закликав і надалі продовжувати підтримувати Україну в боротьбі за мир, свободу і незалежність і тим самим стримувати й зупиняти агресора.

"На Донбасі воюють українські воїни, але вони захищають мир не тільки в Україні, але й воюють за мир в Європі і в усьому світі... Нам треба спільними зусиллями зупинити агресора і зробити його миролюбивою країною" - сказав Патріарх.

Його Святість висловив тверду надію, що Господь незабаром дарує українському народу мир і зупинить російську агресію.

 "Господь хоч попускає злу перемагати, але до відповідного часу. Росія стала на неправдивий шлях. Замість того, щоб бути гарантами недоторканості України, вони захопили Крим і чинять агресію на сході нашої країни. Прийде час, коли Господь їх покарає. Не може неправда перемогти назавжди. Ми повинні вірити, що Бог з нами, але не бути бездієвими. Людина повинна діяти - захищати добро і правду, але завжди покладати надію на Божу допомогу" - відзначив Святійший владика.

"Нас об'єднує бажання бачити вільну і процвітаючу Україну. Те, що відбувається в Україні, має вплив на Америку також. Я погоджуюся з тим, що саме дух нації відповідає поклику Господа Бога і саме дух протистоїть агресії. Ось чому наша віра є ключовою у забезпеченні блага нації. Ми всі поділяємо ваші переживання" - сказав у відповідь пан Малард.

Патріарх також розповів про головну проблему, внутрішнього "ворога" України, яким є система корупції. Корупцію, яка заважає розвитку України, треба подолати стараннями всього українського громадянського суспільства.

"Ми віримо і переконані, що подолаємо систему корупції, як подолаємо і агресора. В цьому відношенні Церква і капелани мають велике значення" - сказав Патріарх.

"Я згадую нашого генерала Вашингтона, який перед формальним створенням нашої держави просив у Конгресу двох речей. По-перше - становлення піхоти. По-друге - становлення капеланства. Бо він знав, що віра є дуже важливою для успіху війська. Душею армії має бути віра в Бога. Таким чином націю можна оборонити. Нашою надією і метою є допомогти, будь-яким чином, у розвитку професійного військового капеланства в Україні" - наголосив капелан.

Патріарх Філарет розповів гостям про активну роль Української Православної Церкви Київського Патріархату у становленні інституту військового духовенства в Україні, діяльність Синодального управління військового духовенства та про службу капеланів Єдиної Помісної Української Православної Церкви у війську на передовій.

Під час бесіди сторони також обговорили актуальну релігійну ситуацію в Україні та світі, перспективи розвитку міжконфесійного діалогу в нашій державі.

"Томос дає основу для об'єднання всього українського православ'я в одну Церкву. Якщо українське православ'я об'єднається в одну Церкву, тоді Москва не буде мати впливу на суспільство. Цього Москва дуже боїться, тому зараз йде шалена боротьба проти Томосу, щоб інші Церкви не визнавали його. Але ми, з Божою допомогою, подолаємо і цю перешкоду" - висловив тверду надію Патріарх.

"Ця перемога буде підтверджувати історичне заснування Православної Церкви у Києві. Я дуже вдячний Господу Богу за отримання Українською Православною Церквою Томосу. Це дуже важливо, як важіль стримання російської агресії" - підсумував Тімоті Малард.

На завершення зустрічі учасники обмінялись пам'ятними подарунками та зробли спільне фото на згадку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

За матеріалами  www.cerkva.info 

Пропоновані новини

Знак народної пошани

Силами ГО «Країна» створено громадську нагороду для капеланів та волонтерів – ЗНАК НАРОДНОЇ ПОШАНИ «За служіння Богу та Україні»