ВАЖЛИВА ДУМКА

Українська армія потребує капеланів ─ держава повинна втілити в законі те, що підтверджене самим життям, ─ Предстоятель ПЦУ 

 

7 жовтня Предстоятель ПЦУ Блаженнійший Епіфаній розповів студентам Харківського національного університету Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба про необхідність закону про військове капеланство та про зміни які відбулись після впровадження інституту капеланства в Україні. 

“Інститут капеланства в нашій Церкві існував задовго до початку цієї війни, проте значною мірою більш формально... Але з початком війни одразу сотні священників почали їздити на фронт і возити гуманітарну допомогу. Таким чином наші священники спочатку стали волонтерами, а потім вже з-поміж них сформувався потужний інститут капеланства” - розповів предстоятель. 

Він зауважив, що не кожен священник може перебувати в умовах війни і витримувати це капеланське служіння морально. 

“Пройшовши справжнє горнило війни, нині маємо понад 600 військових діючих капеланів від Православної Церкви України. Вони духовно підтримують наших військовослужбовців, дають духовні поради, допомагають долати розчарування, зневіру, запобігають суїцидам тощо” - сказав митрополит Київський і всієї України. 

Відповідаючи на запитання Блаженнійший владика, сказав що загалом, інститут капеланства зараз інтенсивно розвивається та утверджується. 

Предстоятель висловив впевненість у нагальній необхідності державного унормування капеланського служіння. На його думку “кожен капелан має отримати соціальний захист, і держава повинна чітко означити роль капелана в українській армії”. 

“Українська армія потребує капеланів, бо їхнє духовне служіння життєво необхідне воїнам” - підсумував владика Епіфаній і підкреслив, що держава “повинна втілити в законі, в рішеннях те, що підтверджене самим життям”.

Прес-центр СУВД

За матеріалами: Fb сторінки Митрополита Епіфанія

Пропоновані новини

Зголошення на другу ротацію

Щодо речей які потрібно мати при собі

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО