ДІАЛОГ З ЦЕРКВОЮ

СУВД та Генеральний штаб Збройних сил України поглиблюють співпрацю

 

Сьогодні, 28 січня, у центральному офісі СУВД відбулася робоча зустріч першого заступника голови СУВД прот. Тараса Мельника з першим заступник начальника Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України полковником Володимиром Яцентюком.

Під час робочої зустрічі було обговорено питання душпастирської діяльності військових капеланів у Збройних Силах України. 

Прот. Тарас Мельник ознайомив полковника Володимира Яцентюка з перспективами розвитку Збройних Силах України спеціальності капелана та провів презентацію про структуру та роботу Синодального управління військового духовенства Православної Церкви України, яку було реформовано з початком військової агресії РФ проти України. 

Як зазначив перший заступник начальника Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України полковник Володимир Яцентюк, слід консолідувати зусилля силового блоку та Церкви у справі національно-патріотичного виховання, адже самий такий характер носить державна стратегія, прийнята Указом президента України №286/2019 Про Стратегію національно-патріотичного виховання, де сказано:

«В Україні національно-патріотичне виховання є одним із пріоритетних напрямів діяльності держави та суспільства щодо розвитку національної свідомості на основі суспільно-державних (національних) цінностей (самобутність, воля, соборність, гідність), формування у громадян почуття патріотизму, поваги до Конституції і законів України, соціальної активності та відповідальності за доручені державні та громадські справи, готовності до виконання обов'язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України, сповідування європейських цінностей».

Однією з складових Національно-патріотичного виховання є морально-духовне виховання, що передбачає здійснення спільних проектів та заходів Православної церкви України та Збройних сил України.

Прот. Тарас Мельник високо оцінив ініціативи ГУ Морально-психологічного забезпечення у сприянні подальшого розвитку інституту військового духовенства в Збройних Силах та зазначив, що Українська Православна Церква й надалі вважатиме роботу священників, котрі чи то на волонтерських засадах, чи то перебуваючи на посадах, - пріоритетною та усіляко сприятиме у підвищенні стандартів та рівня кваліфакації самих капеланів.

Під час бесіди було обговорено низку актуальних питань, пов’язаних з розвитком інституції військових капеланів у ЗСУ, спільними морально-духовними проектами та законодавчими ініціативами, що покликані врегулювати діяльність капеланів у правовому полі держави.

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Спростування лже-піару.

Офіційна заява Голови СУВД по лже-піару "Першого Українського Батальйону Військових Капеланів"

Друга ротація

4 вересня відбулась друга ротація військових священиків.