ТОМОС У ЧЕРКАСАХ

У Черкасах відбувся подячний молебень з нагоди отримання Томосу

 

Естафета оприлюднення головного документу Православної Церкви України про автокефалію дійшла до Черкас. Сьогодні Блаженнійший Епіфаній та Президент Петро Порошенко привезли Томос до Шевченкового краю.

З великою радістю зустрічав гостей митрополит Іоан (Яременко) як керуючий Черкаською єпархією разом з військовими капеланами, які несуть місію серед військовослужбовців регіону.

Разом з тим сьогодні відбулася церемонія відкриття пам’ятника Митрополиту Василю Липківському та подячний молебень з нагоди отримання Томосу. 

Стоячи біля щойно відкритого пам‘ятника Митрополиту Василю Липківському, Блаженнійший Епіфаній відзначив неоціненну роботу свого попередника у справі набуття церквоної незалежності.

- Василь Липківський був першим митрополитом Автокефальної Православної Церкви України. Він мріяв про те, чого ми з вами спільно досягнули. І не тільки він, а й багато тих ієрархів, які постраждали мученицьки, віддавши своє життя за ідею мати свою автокефальну Православну Церкву. А сьогодні ми з вами є не тільки очевидцями, а й творцями цієї незалежної єдиної Православної Церкви, - сказав Предстоятель Церкви.

Звертаючись до жителів Черкас, які прийшли на урочисту подію, Глава держави нагадав присутнім, що їх земляк був не просто Митрополитом, а справжнім патріотом України, якого сучасник назвав «апостолом українського релігійно-національного відродження».

- Радий сьогодні вітати славну Черкащину і вшановувати пам’ять першого Митрополита Української Автокефальної Православної Церкви, справжнього патріота Василя Липківського, якого сучасники назвали «апостолом українського релігійно-національного відродження.

Отець Василь боровся за автокефалію Української православної церкви ще у часи української революції. Це він з однодумцями у 1921 році в Софії Київській скликав перший Всеукраїнський Церковний Собор, який підтвердив постанову Всеукраїнської православної церковної ради про автокефалію, а Василя Липківського було обрано Митрополитом Київським і всієї України, першим главою Української Автокефальної Православної Церкви.

Тоді Москва не пробачила цього: 73-річного Владику розстріляли 27 листопада 1937 року і поховали в безіменній могилі. Але пам'ять про нього і про його велику справу жила. Тепер мрія великого патріота і церковного лідера збулася. Сто років потому ми звершили справу всього життя Митрополита Василя. Історичну справедливість відновлено: Українська Церква постала як рівна серед рівних інших православних церков світу.

Присутній на заході і Костянтин Олександрович Липківський, внук митрополита Липківського. 

- Він з нами душею, він наш сучасник, - сказав Костянтин. Він повідомив, що завершується підготовка 6-томного видання проповідей митрополита Василя Липківського.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Спростування лже-піару.

Офіційна заява Голови СУВД по лже-піару "Першого Українського Батальйону Військових Капеланів"

Зголошення на другу ротацію

Щодо речей які потрібно мати при собі