ТІ, ЩО ЖИВУТЬ МОРЕМ

Сьогодні у світі відзначається Міжнародний день моряка

 

Офіційне рішення про святкування "Дня моряка", який відзначається сьогодні, було прийнято за сприяння Держав-членів Міжнародної морської організації, що входять до Організації Об’єднаних Націй у 2010-му році на конференції в Манілі.

За статистикою, майже 80% світової торгівлі здійснюється за допомогою понад півтора мільйона спеціалістів морських професій.

Професійне свято моряків - яскраве свідчення глибокої поваги до всіх працівників моря, - вийшло на міжнародну арену. 

Згадаймо сьогодні 24 українських моряків, які знаходяться в полоні Російської Федерації. 25 листопада 2018 року російські військові біля берегів Криму таранили, обстріляли та захопили артилерійські катери "Бердянськ" та "Нікополь" і буксир "Яни Капу". Плавзасоби ВМС України прямували з Одеси до Маріуполя. На борту перебували 24 українські військовослужбовці, мінімум троє отримали поранення. Всі вони тепер під вартою в Росії. Москва звинувачує українських моряків у "незаконному перетині кордону". Україна наполягає, що зіткнення відбулося в нейтральних водах, і вважає захоплених моряків військовополоненими.

Імена полонених моряків: Андрій Артеменко, Віктор Беспальченко, Юрій Без'язичний, Юрій Будзило, Володимир Варимез, Михайло Власюк, Богдан Головаш, Денис Гриценко, Андрій Драч, Андрій Ейдер, В'ячеслав Зінченко, Владислав Костишин, Володимир Лісовий, Олег Мельничук, Роман Мокряк, Богдан Небилиця, Андрій Оприско, Сергій Попов, Євген Семидоцький, Василь Сорока, Володимир Терещенко, Сергій Цибізов, Сергій Чуліба, Андрій Шевченко.

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.