Свято воїнів-танкістів

В Україні відзначають День танкіста

 

У 2-гу неділю вересня в Україні відзначають День танкіста. Свято було встановлено Указом Президента України  ще 1997 року «…на підтримку ініціативи ветеранів танкових військ і танкобудівників України, враховуючи бойові заслуги танкістів у роки другої світової війни, та з метою виховання воїнів-танкістів Збройних Сил України на найкращих традиціях попередніх поколінь…».

До свята у Військовому інституті танкових військ НТУ «ХПІ», що у Харкові відбулися урочистості за участі Міністра оборони України Степана Полторака. За словами міністра, у Харківській області зараз є 5 навчальних закладів, які готують військових та співробітників правоохоронних органів. А з 2017 року за наполегливої підтримки Міністра оборони України, а також Президента України в Харкові є Інститут танкових військ. 

Міністр оборони відзначив, що на заході в Інституті танкових військ у строю зібралися понад 300 курсантів та офіцерів, які брали участь у бойових діях на сході України. Понад 50 військовослужбовців нагороджені державними нагородами. Майже 200 відзначені нагородами міністра оборони та начальника Генерального штабу.

«Це свідчення того, що Харківський інститут танкових військ знаходиться на передовій. І не тільки географічно, але й на передовій навчання», - наголосив міністр.

За словами Міністра оборони України, незважаючи на ті проблеми, які існували з танковими підрозділами на початку бойових дій на сході України, сьогодні всі танкові бригади та механізовані підрозділи, де є на озброєнні танки, укомплектовані на сто відсотків.

Привітав танкістів зі святом завітав єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан.

Синодальне управління військового духовенства долучається до усіх привітань на адресу українських танкістів, бажає їм здоров’я та успіхів, незламної волі в подоланні труднощів військової служби, а їх сім’ям – миру та достатків.

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

За матеріалами cerkva.kharkov.ua та mil.gov.ua

Пропоновані новини

Друга ротація

4 вересня відбулась друга ротація військових священиків.

Зголошення на 3-тю ротацію

Щодо проведення навчальної підготовки до 3-ї ротації