СВЯТИЙ МАРТИН

На Волині вшанували покровителя капеланів

 

Головний військовий капелан Волинської єпархії протоієрей Михайло Бучак, у храмі Івана Воїна у селі Підгайці Луцького районного деканату разом із військовими священниками відслужили молебень за всіх капеланів, воїнів та волонтерів.

25 жовтня – день пам’яті святителя Мартина Милостивого, єпископа Турського, засновника і покровителя капеланства.

Капелан Михайло Бучак каже, що Україна обов’язково переможе. Але тоді, коли матиме міцну віру і перебуватиме постійно з Богом.

Для довідки:

Святитель Мартин Милостивий, єпископ Турський, жив у Галлії (теперішня Франція) в IV ст. Він названий Милостивим за свою благодійність і піклування про бідних.

До прийняття чернецтва Мартин був воєначальником при імператорові Юліану Відступнику (361–363) і відрізнявся хоробрістю.

У 338 році під час перебування в гарнізоні Ам’єна він у люту зимову холоднечу зустрів жебрака і щоб зігріти його, віддав йому половину свого плаща (латинською така накидка називається капа). Вночі уві сні побачив Христа, одягненого в його плащ, Який сказав ангелам: «Дивіться, Мене Мартин одягнув». Пізніше друга половина капи святого Мартина стала предметом пошанування у французькій армії. Для неї був створений похідний храм, який назвали «капелою», а священника, який служив у цьому храмі, почали називати capellanus, капелан.

Святитель Мартин мав дар прозорливості й чудотворення. Помер наприкінці IV ст.

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Знак народної пошани

Силами ГО «Країна» створено громадську нагороду для капеланів та волонтерів – ЗНАК НАРОДНОЇ ПОШАНИ «За служіння Богу та Україні»