СТАТТЯ

Святкуючи Покрову, ми продовжуємо традиції наших славних українських воїнів!

Свято Покрови Пресвятої Богородиці відзначається щорічно 14 жовтня. Покров Пресвятої Богородиці здавна вшановували українські воїни. Крізь усю нашу складну українську історію це свято отримало нові сенси, які тільки підсилили роль Покрови в житті українців. Покрову вшановували козаки, Українська Повстанська Армія та, звісно ж, сучасні наші військовослужбовці, які зараз охороняють наше мирне життя.

Православна Церква в житті козацтва, як нам відомо, відігравала надзвичайну роль. Цілі покоління козаків будували храми на честь Покрови Богородиці та звертались у молитвах до Матері Божої. Також козаки зображали ікону Покрови Богородиці на своїх хоругвах.

Українські повстанці ставили в приклад собі козаків та дотримувались християнських вірувань і традицій, а тому, продовжуючи справу пращурів, – так само освячували свою зброю в цей день. Саме на Покрову й була заснована Українська Повстанська Армія.

Теперішні військовослужбовці теж не випадково обрали 14 жовтня Днем Захисника Вітчизни. Таким чином вони вшановують своїх предків та наголошують на важливості продовження їхньої справи.

Коли добровольчий рух набрав свого розквіту в 2014 році, з’явилась нова традиція вшанування Покрови. Тоді православні військові священники (капелани) під час спільної молитви з військовослужбовцями передавали захисникам невеличкі ікони Покрови Пресвятої Богородиці. Пізніше було написано нову ікону Покрови Пресвятої Богородиці іменовану «Покровителькою українських воїнів», де вже були зображені не тільки воїни Русі, козаки, гетьмани, січові стрільці, воїни УПА, учасники революції Гідності, але й сучасні українські воїни АТО й ООС.

Святий Миколай Сербський пише у своїх листах: «Пресвята Богородиця Покривала чесним Своїм покровом українців. Хіба люди – такі страшні вороги, щоб ви боялися їх? Порох і попіл, у порівнянні з духами злоби піднебесної, з якими ви, міцно препоясані, кожного дня боретеся. І якщо ваша Владичиця спасає вас від лютих бісів, які ні на мить не засинають, хіба не захистить Вона вас від незначної людської злоби?».

Як колись, козаки та воїни УПА звертались до Пресвятої Богородиці та просили, щоб Вона покрила їх від усякого зла чесним Своїм омофором, так і ми звертаймося до Неї, щоб Вона охороняла нас і особливо наших військовослужбовців від ворогів. Нехай за нашою вірою та молитвою Господь Бог та Пресвята Богородиця допомагають нам і нашим воїнам, бо коли святкуємо Покрову, ми продовжуємо традиції наших славних українських воїнів. 

 

 

Іоан, митрополит Черкаський і Чигиринський

Православної Церкви України

Повний номер читайте за посилданням https://bit.ly/2p9Rbda

Пропоновані новини

Молебень у таборі «Легіон 18»

Ієрей Андрій Гуль відслужив молебень на початок літнього таборового сезону у таборі «Легіон 18»

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.