ШЕВЧЕНКОВІ ДНІ

Капелани взяли участь у відзначенні пам'яті Тараса Шевченка

 

9 березня по всій Україні відзначають 206-ту річницю з дня народження Тараса Шевченка. Саме цього дня у 1814 році в родині українського кріпака народився маленький хлопчик Тарас, якому судилося стати великим поетом, художником та виразником думок свого народу, відомим як Кобзар.

Ця особлива дата не обійшлась без участі капеланів СУВД.

На Львівщині біля пам'ятника Кобзареві влаштували флешмоб "Шевченківські читання".

Під супровід хористів, які виконували відомі твори поета, військовий капелан СУВД Андрій Дуда зачитав вірші Тараса Шевченка. Зокрема, "Реве та стогне Дніпр широкий", "Думи мої, думи", "Архімед і Галілей", "Чигрине" та "Блаженний муж".

"Для широкої публіки, для львівського загалу зробити флешмоб, щоб кожен міг, долучитися і заспівати разом з нами і "Реве та стогне" і, і "Заповіт", і "Думи мої". Всі ті пісні, які справді є, причетні кожній наші українські душі, з дитинства. Це справді наше рідне, від того, що ми чуємо, повторюємо, це як слово Боже для українців, слова Шевченка", – розказує отець Андрій Дуда, учасник флешмобу.

Капелан СУВД Димитрій Присяжний у Національному університеті оборони України прочитав лекцію для військовослужбовців на тему:"Поезія Тараса Шевченка в стародавній та сучасній історії України".

На Поділлі капелан СУВД Михайло Базилько зачитав саме слова з твору Шевченка "До Основ'яненка" біля пам'ятника Великому Кобзарю.

"Маємо читати Поета, пам'ятати його заповіті і передавати молодшому поколінню, змалечку виховувати українців в повазі і любові до Провідника, отак і відтворимо Націю, яку майже втратили, бо чужинська культура і чужі поети довгі роки панували в Україні", - сказав військовий священик.

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Зголошення на другу ротацію

Щодо речей які потрібно мати при собі

Військові священики в АТО

Військовий капелан УПЦ Київського Патріархату протоієрей Володимир для підтримки бойового духу