Шануймо захисників

У столиці відбулися заходи до Дня захисника України

 

Сьогодні, 14 жовтня, в київському Палаці Спорту відбулася суспільно-мистецька акція  «Вони присягнули на мир і волю» до Дня Захисника України.

Військовослужбовці, ветерани та члени їх сімей, а також жителі Києва зібрались в київському Палаці Спорту, щоби вшанувати захисників держави. У вщерть заповненому концертному залі панував дух піднесення. Адже цьогоріч святкування Дня захисника розтягнулося в часі на дні.

З самого ранку на історичному Софійському майдані столиці відбувся велелюдний молитвоний захід за участі Президента, перших осіб держави, духовенства, а головним чином військовослужбовців, заради яких і були влаштовані такі пишні святкування. Помолитися за українське військо до столиці також приїхало багато військових капеланів зі сходу України, де вони вже тривалий час укріпляють у вірі та піднімають патріотичний дух воїнам – тим, хто боронить навіть сьогодні у їхнє свято мир та безпеку.

У промові перед собором святої Софії Патріарх Філарет звеличив українську армію, яка за останні роки стала боєздатною і спроможною захистити державу. Також Святійший Владика подякував капеланам, які всі ці роки військового протистояння не полишають військових наодинці, навіть у найнебезпечніших місцях бойового Донбасу.

І справді, тільки після ніби-то й не довгого, але такого складного чотирирічного періоду війни, і держава, і сама Церква розуміє правильність зробленого на початку війни рішучого кроку – створення в Україні інституту військового духовенства. Адже саме завдяки мудрості Предстоятеля Української Церкви Святійшого Філарета ми зараз маємо понад 500 капеланів, котрі мають безпосередній контакт із солдатами та офіцерами, окормляючи їх духовно та несучи світло туди, де спробувала запанувати темрява.

Надвечір у Палаці Спорту святковий захід із вшанування захисників держави розпочався з молитви до Пресвятої Богородиці, яку зі сцени виголосили військові капелани Київського Патріархату разом з головним капеланом України - Головою Синодального управління військового духовенства митрополитом Іоном (Яременком). Спеціально до цієї події військові священики, які неодноразово в ротаційному порядку залучались до пастирської опіки військовослужбовців в зоні АТО, а тепер ООС, з’їхалися до Києва прямо з прифронтової території. Серед них і капелан 25-ї окремої десантно-штурмової бригади Олександр Медвєдєв, який ще зранку на відкритті Зали пам’яті у Міністерстві оборони подякував Президентові за запровадження інституту капеланства в українському війську. За його словами, присутність священиків в українській армії дозволяє підтримати військових. «Молимось за всіх військових, які боронять Україну. Молимось за всіх, хто в минулому загинув», - сказав Олександр Медвєдєв.

Голова СУВД митрополит Іона (Яременко) передав благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета та привітав захисників України зі святом Покрови та Днем захисника.

Цього вечора зі сцени Палацу Спорту з патріотичними піснями виступили творчі колективи, народні та заслужені артисти України, які концертували в зоні ООС, діти та матері загиблих військовослужбовців у супроводі Національного академічного хору імені Григорія Верьовки, Національного президентського оркестру, Заслуженого академічного ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України та інших.

Урочистий захід був підготовлений Департаментом соціальної політики Київської міської державної адміністрації спільно з Всеукраїнською концертно-театральною компанією «Київ» з метою вшанування бойового подвигу, самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню Українському народу, посилення суспільної уваги та турботи про захисників рідної землі, збереження та розвитку національних військових традицій.

День козацтва, свято Пресвятої Богородиці та День захисника України - це традиції, які ми шануємо, бо знаємо якою дорогою ціною маємо спокій у наших містах. Саме сучасна модернізована сильна українська армія є запорукою нашої перемоги. Шануємо українського воїна-захисника, який захистив рідну землю. Вічна пам’ять, тим хто не повернувся - їх понад 13 тисяч.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО