РУКА ДОПОМОГИ

Єдність - найкращий антибактеріальний засіб

 

 

Христос відсунув камінь від гробу Лазаря. Він відсуває камені від сердець кожного з нас. Що це за камені? Це ненависть, нетерпіння, злоба, користь. Капелани, як знаряддя в руках Божих, допомагають нужденним людям відкотити камені від їхніх сердець: камені паніки, камені нерозуміння, камені розчарування, камені безутішної самотності.

Спостерігаючи за перебігом обмежувальних заходів по всьому світу, ми захоплюємося поведінкою численних людей, лікарів, медсестер, волонтерів, духовенства, які ризикують життям, щоби лікувати хворих та захистити здорових від зараження.

Намагаючись подолати кризу, багато хто з нас показує пріоритет своїх рішень: люди на першому місті. І це важливо, тому що байдужість може призвести до смерті багатьох людей, до своєрідного вірусного геноциду.

З думкою про завтрашній день капелани беруть частину тягарів людських на свої плечі і по можливості надають допомогу та підтримку тим, хто потрапив до скрутних обставин.

Львівські капелани Андрій Дуда та  Михайло Дулька спільно із волонтерами виготовили та роздали міщанам 1200 пляшечок антисептику.  На виготовлення антисептику їм знадобилось всього лише 2 дні. 

На Нікопольщині капелан Меркурій Скороход разом із волонтерами роздає продукти харчування і забезпечує людей, що через карантин потрапили у фінансову скруту. Також і капелан Дмитро Волошин на Київщині організував біля свого храму збір продуктів для таких людей.

Аби подолати страх і паніку капелан Михайло Бучак на Волині започаткував цілий проект, покликаний допомогти подолати страх серед населення. Військовий священик у Facebook відповідав на запитання у форматі відеочату. Такий проект душпастир започаткував на своїй сторінці, аби зняти напругу в суспільстві перед пандемією небезпечної хвороби, щоб люди побачили «світло в кінці тунелю». Як зазначив він сам ,"для людей важливе "живе спілкування": у підсумку першого відеочату – подали 179 запитань чи коментарів.

“Усе, що робимо, слід робити з Христом. Іншим людям – бути «світлом для світу», вміти їх любити і прощати. Нині настала благодатна пора: маємо час спілкуватись, молитися з родиною разом. За бажанням можна домовлятися зі священником про таїнства, молебні тощо”, - каже капелан.

На Київщині капелан Михайло Предко разом зі своїми парафіянами розшукують людей, які опинилися в скрутному становищі та потребують допомоги. Для цього громада пропонує потребуючим заповнити електронну форму, де вкаже свої потреби. 

На Прикарпатті капелан Іван Турчинський разом зі Спілкою ветеранів АТО м. Снятин та Снятинського району проводить серед населення роз’яснювальну роботу та роздає медичні маски.

Ми не тільки звертаємося до своїх вірних, ми й прислухаємося до їхній голосів про допомогу. Провадячи філантропську роботу, ми налагоджуємо діалог, який і робить нас спільнотою з одним бажанням і однією метою, спільнотою Живого Бога.

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО

Урочистості в Будинку вчителя

12 жовтня в Будинку вчителя відбулися урочисті заходи з нагоди святкування «Дня захисника України».