РОКОВИНИ РЕВОЛЮЦІЇ

Свідчення очевидців про події Революції Гідності

 

В ці дні у 2014 році Михайлівський монастир прийняв поранених і вбитих майданівців. На території монастиря лежало десятки вбитих тіл накритих клейонкою. В храмі Івана Богослова оперували поранених протестувальників. Семінаристи православної богословської академії чергували і допомагали чим могли. Дехто з них особисто брав участь у революції гідності.

Священики, які благословляли протистояти беззаконню на майдані, зараз благословляють українських захисників. Українці вже п’ять років протистоять російським окупантам. Війна триває на всіх фронтах. За території, за розум людей і навіть за їхні душі.

Подаємо деякі спогади очевидців і унікальні світлини учасників революції, щоб пам'ятати і вшанувати подвиг людей, які прагнули кращого для нас.

Ірина Земляна:«30 листопада мене розбудив мамин дзвінок. Вона дуже плакала. Я думаю: «Що сталося? Щось страшне в родині?» А вона до мене: «Ти де? Ти де? Ти де? Майдан розігнали». Це було рано-вранці, не пам’ятаю, о котрій.

Ми дуже швидко зібралися. Приїхали в Михайлівський з друзями. Там ще не було геть нікого. Люди замащені, побиті… Всі плакали, я також. Шукала своїх друзів серед тих людей, бо вони залишалися на ніч, я про це знала. Десь о 8-й ранку всі почали співати Гімн. Це був найтихіший гімн у моєму житті, але він був найгучніший. Всі плакали.

Люди боялися виходити за межі Михайлівського, але всі розуміли, що це не можна так залишити, і голова одеського Ірина Земляна 1987 року народження, маркетологиня 89 Демальянсу Олексій Чорний узяв мегафон, вийшов на площу і почав голосно кричати: «Київ, вставай! Київ, виходь!» Йому казали: «Зайди назад!» Усім було так страшно… А десь уже за чотири години площа налічувала близько 10 тисяч людей. Я почала писати у Фейсбук, що нам потрібні якісь там генератори, підсилювачі звуку, тому що все було знесено з того Майдану. Кияни почали масово нести їжу, речі… Ми були там, доки не прийшли політики».

***

Дмитро Кушнір: «Це було настільки все імпровізовано, настільки круто, що я просто почувався як у Середньовіччі. Михайлівський собор, горять багаття, люди співають з такими от гуртами до ранку, гріються, щось обговорюють…»

***

Володимир Кадигроб: «Я поїхав до Михайлівського собору і на власні очі побачив, що сталося. Там зустрів дуже багато знайомих, ми говорили… Взагалі ніхто не міг зрозуміти, що коїться і що робити. Люди почали готуватися до протесту на вулиці, віче було заплановане на наступний день. І ми подумали: який внесок ми, люди творчих професій, можемо зробити, щоб донести нашу позицію і, головне, допомогти донести позицію багатьох свідомих громадян до світу і, само собою, до тодішньої влади?»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Співпраця з прикордонниками

Митрополит Іоан провів робочу зустріч з керівництвом Адміністрації Державної Прикордонно. Служби України .

Заходи в військовому ліцеї

Cвяткування з нагоди «Дня захисника України»