РІК НОВОГО ІСНУВАННЯ

Капелани святкують перший рік існування Церкви

 

Рівно рік тому – 15 грудня 2018 року – у Софії Київській відбувся Об’єднавчий собор. Участь у ньому взяли 168 делегатів (126 з УПЦ Київського Патріархату, 36 з УАПЦ і 6 з УПЦ (Московського Патріархату). Собор утворив автокефальну Православну Церкву України і обрав її главою митрополита Епіфанія.

Перший рік життя ПЦУ видався досить насиченим: лавиноподібний процес переходів, перші визнання від інших церков, та буденні проблеми. 

Відзначаючи першу річницю існування новоутвореної церковної структури, у Софії Київській відбувся перший Архієрейський собор об’єднаної церкви. Продовження святкувань було перенесене до кафедри Предстоятеля – Михайлівського Золотоверхого собору. Всенічне бдіння та Божественна літургія – це богослужбова частина урочистостей, коли весь єпискорат, духовенство та українська громада дякують Богові за Його благодіяння.

Спільну радість із собором присутніх розділив голова СУВД митрополит Іоан (Яременко), перший заступник голови СУВД прот. Тарас Мельник та капелани, що долучилися до спільного богослужіння.

Рік, що минув, був для церкви основоположним. Статистика громад на кінець 2019 року буде тільки в березня наступного року. Передбачається, що ПЦУ нараховуватиме близько 7000 парафій, вдвоє більше ніж у Вселенського патріархату чи Сербської Православної Церкви. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО