РІЧНИЦЯ ЗВІЛЬНЕННЯ МІСТА

П'ята річниця звільнення Торецька від терористів ДНР

 

Вчора виповнилося п'ять років з дня, коли українські сили спецпризначення звільнили місто Дзержинськ від окупаційних сил Російської Федерації.

Сьогодні місто носить назву Торецьк. Капелан Православної Церкви України Костянтин Кузнєцов помолився за полеглих українських бійців біля пам'ятника визволителям міста.

Торецьк був захоплений терористами «ДНР» 15 квітня 2014 року. Для його звільнення було залучено два загони українського спецназу — 73-й окремий морський центр спеціального призначення ВМСУ і Окремий центр Сил спецоперацій ЗСУ. Усього місто звільняв 41 боєць, передає ІА «Вчасно».

Планувалося, що дві групи з двох сторін увійдуть в місто, минаючи блокпости бойовиків, і захоплять ключову позицію — будівлю міськради. Ще пару груп повинні були блокувати шляхи підходу підкріплень противника до тих пір, поки в місто не ввійдуть основні сили ЗСУ і Нацгвардії.

Перша група українських армійців увійшла в місто близько 6 години ранку та впродовж 20 хвилин захопила штаб бойовиків у будівлі міської ради.

Друга група українських військових у цей час зайняла територію поблизу мерії, звідки і вела операцію зі знешкодження терористів.

Упродовж майже 8 годин українські воїни стримували контратаки 200 озброєних бойовиків, підсилених танками і БМП. По закінченню бою на будівлі міської ради бійці нарахували 29 влучень тільки з танкової гармати. Били бойовики і з РПГ, і з вогнеметів.

Після одного з потраплянь реактивного вогнемета будівля міської ради почала горіти.

Незважаючи на пожежу та обстріли бойовиків, українські бійці за підтримки артилерії та авіації втримали оборону будівлі, при цьому завдаючи великих втрат озброєним бандформуванням.

Втративши частину бійців і техніки, бойовики почали втікати до Горлівки та Донецька.

Уже ввечері 21 липня українська армія повністю контролювала Торецьк. Над будівлею міськради бійці підняли державні прапори України.

Жоден український воїн при звільненні Торецька не загинув. Бій за місто вважається однією з найгероїчніших та найвизначніших сторінок українського спецназу.

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Зголошення на 3-тю ротацію

Щодо проведення навчальної підготовки до 3-ї ротації

Знак народної пошани

Силами ГО «Країна» створено громадську нагороду для капеланів та волонтерів – ЗНАК НАРОДНОЇ ПОШАНИ «За служіння Богу та Україні»