РЕАБІЛІТАЦІЯ ЗРАНЕНИХ ВІЙНОЮ

Українські ex-полонені проходитимуть реабілітацію у Латвії

 

10 грудня в посольстві Латвії відбулася зустріч Посла Латвії в Україні Юріса Пойканса з полоненими українцями, яких досить тривалий час утримували в російських в'язницях, серед яких і журналіст Роман Сущенко, і кримський активіст Олександр Кольченко, і Володимир Балух, і наймолодший ув’язнений Павло Гриб. Разом з ними до посольства завітали також і члени їх сімей. 

Це самі ті громадяни України, які після довготривалих перемовин змогли повернутися на Батьківщину. 7 вересня цього року вони ступили на рідну землю. 

Поспілкуватися зі звільненими завітала також міністр з питань окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Оксана Коляда, аташе з питань оборони першого рангу полковник-лейтенант Ерікс Нагліс, перший заступник голови СУВД прот. Тарас Мельник разом з капеланами ПЦУ.

Повернуті додому ще досі проходять курс реабілітації. Час проведений в російських казематах для них проминув не без наслідків для фізичного та психічного здоров’я. Прямуючи до повного звільнення свої свідомості та пам’яті від російського непотребу, зараз вони проходять курс арт-терапії. Перші їх роботи й були сьогодні представлені послу Латвії та всім присутнім на зустрічі. Це звичайні малюнки, які розповідають історії незвичайних людей. Тут також і роботи ветеранів АТО, переселенців. Всі ці картини були створені упродовж трьох років з українською художницею Валерією Москвітіною-Дмитрієвою. 

Від тепер колишні бранці Кремля, а також ветерани АТО та ООС матимуть змогу пройти курс реабілітації в Латвії. З такою ініціативою виступив посол Юріс Пойканс. 

Перший заступник голови СУВД прот. Тарас Мельник подякував послу Юрісу Пойкансу за багатовекторну підтримку, яку Латвія, як добрий сусід, надає Україні у складний період сірого конфлікту на Донбасі. А сама ініціатива Латвії доглянути за українцями, зраненими війною, є своєчасною. 

- Ми дякуємо за руку допомоги, яку Латвія простягає Україні. Велика кількість військовослужбовців, що стали учасниками бойових дій на Донбасі, вимушених переселенців з прифронтових територій та окупованого Криму зараз потребують допомоги і підтримки. Тому будь-яка допомога дружньої Латвії буде з вдячністю прийнята. Велика подяка вам, пане посол, за добру та вкрай потрібну ініціативу, - сказав капелан Тарас Мельник.

Отець Тарас подарував кожному з присутніх невеличкі іконки із зображенням Покрови Воїнської, щоб ті спрямовували свої молитви, просячи миру для України.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Дебют "Холодноярської прощі"

25- 26 липня відбулася перша всеукраїнська військова "Хлодноярська проща".

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО