Прощання з Воробйовим Г.П.

14 лютого, у Києві провели в останню путь начальника Національного університету оборони України генерал-полковника Генадія Воробйова, чиє життя обірвалося передчасно в суботу.
Голова Синодального управління військового духовенства митрополит Іоан (Яременко), у супроводі Першого заступника голови #СУВД протоієрея Тараса Мельника, взяли участь у церемонії прощання з начальником Національного університету оборони ім. Івана Черняховського Геннадієм Воробйовим у головному корпусі університету.
О 13 годині у Свято-Володимирському Патріаршому кафедральному соборі відбулося відспівування. Очолив заупокійну літію митрополит Іоан (Яременко), йому співслужили: Архієпископ Вишгородський Агапіт, настоятель собору - протоієрей Борис Табачек, духовенство собору і військові священики.
Поховали генерал-полковника Генадія Воробйова на Байковому кладовищі. Чин похорону звершив митрополит Іоан (Яременко).
Майже сорок років свого життя Генадій Петрович присвятив чесному та відданому служінню Батьківщині та зробив значний внесок у розбудову і становлення Збройних Сил України. #Генерал-полковник #Воробйов у 2009-2014 роках обіймав посаду командувача Сухопутних військ. Взимку 2014 року він відмовився виконувати наказ про застосування сили до активістів Майдану. Під час проведення антитерористичної операції на сході України займав посаду першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України (керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей). На початку 2015 року Верховна Рада ухвалила закон, яким внесено зміни до закону "Про очищення влади" (про люстрацію) і який передбачає можливість збереження посад вищого офіцерського складу, який потрапляє під люстрацію. За цим законом раніше звільнений Воробйов був відновлений на посаді першого заступника начальника Генштабу. 21 травня 2016 року Воробйов покинув систему Генштабу і перейшов в структуру Міністерства оборони - очолив Національний університет оборони України імені Івана Черняховського. 
Указом Президента генерал-полковника Генадія Воробйова нагороджено орденом Богдана Хмельницького І ступеня посмертно.

Пропоновані новини

Військові священики в АТО

Військовий капелан УПЦ Київського Патріархату протоієрей Володимир для підтримки бойового духу

Знак народної пошани

Силами ГО «Країна» створено громадську нагороду для капеланів та волонтерів – ЗНАК НАРОДНОЇ ПОШАНИ «За служіння Богу та Україні»