Привітання архіпастиря

Голова СУВД привітав намісника Михайлівського Золотоверхого монастиря з днем народження

 

«На ваші плечі покладена велика й почесна місія – бути першим помічником, підтримкою та опорою для Предстоятеля нашої Церкви», - сказав Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко), вітаючи сьогодні від імені усіх військових священиків України намісника Михайлівського Золотоверхого монастиря архієпископа Вишгородського Агапіта (Гуменюка). 

Наміснику монастиря архієпископу Агапіту, який 18 років тому прийняв чернечий постриг у ввіреній нині йому обителі, сьогодні виповнюється 38 років від дня народження. Десятиліття на архіпастирській нині владика проводить у нелегкий час для всього українського суспільства. Особливими видалися останні роки, починаючи від революції Гідності і продовжуючи зовнішньою агресією. 

Під керівництвом архієпископа Агапіта Золотоверха обитель стала оплотом правдолюбців та борців за незалежність України. А для всього світу Михайлівський монастир став символом відродженої Української держави та нескореності українського духу. 

Саме тут на початку 2014 року почали гуртувалися священики Київського патріархату, котрі першими з добровольців пішли служити капеланами на східні рубежі нашої держави для душпастирювання українських воїнів. Під крилом небесного покровителя столиці капелани отримували благословення перед ротаціями на Донбас. І саме тут отримала своє благословення особлива ікона Пресвятої Богородиці – покровительки українських воїнів, яку називають «Покровою воїнською».

Святійший Патріарх Філарет неодноразово стверджував, що боротьба з ворогом звершується найперше молитвою. І молитва у Золотоверхому соборі лине до неба, до Бога, молитва, яку творять благочестиві насельники Михайлівської обителі разом зі своїм патроном архієпископом Агапітом, якого сьогодні усі вітають зі святом.

Від усього колективу Синодального управління військового духовенства вітаємо архієпископа Агапіта зі святом та бажаємо бадьорості духу, добра та щастя. Нехай за Вашими благими ділами і активною життєвою позицією Господь дарує досягнення благих цілей.

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Друга ротація

4 вересня відбулась друга ротація військових священиків.

Зголошення на 3-тю ротацію

Щодо проведення навчальної підготовки до 3-ї ротації