ПРИКЛАД СЛУЖІННЯ

Головний капелан армії США в Європі зустрівся зі студентами Київської православної богословської академії

 

-    Я капелан в другому поколінні, бо мій батько 37 років був капеланом і я вже 30 років є капеланом. А дивлячись на ваші світлі обличчя, я повертаюся у часи, коли й сам був студентом, - такими словами звернувся Головний капелан сухопутних військ США в Європі (7 армія) полковник Тімоті Малард до студентів Київської православної богословської академії.

У дружній бесіді в актовій залі київської духовної школи капелан-полковник поділився власним досвідом роботи капелана в армії США, де основним завданням є різного роду церковні служби. Він розповів, що згідно усталених традицій капелан може перебувати три роки з певним підрозділом. Також згідно статуту кожен капелан має свого помічника, який має право носити зброю і у випадку небезпеки життю капелана повинен його захистити. Капелан Тімоті Малард зауважив, що особливістю армії США є те, що капелан як духовний лідер підрозділу не є комбатантом.

Відповідаючи на численні питання студентів, капелан Тімоті Малард розповів про міжконфесійну співпрацю капеланів в американській армії, про соціальне навантаження, яке покладає армія на капеланів, а також про сумні випадки, коли доводиться приносити новину сім’ї про смерть їхнього родича.

-    Якщо у вас є покликання служити капеланом, то ви повинні пам’ятати, що ви є об’єктом тих самих переживань і психологічних проблем, як і будь-який інший військовослужбовець. Деякі капелани схильні думати, що в них є певний імунітет у складних ситуаціях. А я знаю багато випадків, коли капелани проходили через певні бойові завдання і отримували і фізичні, і психологічні травми, які приводили їх до жахливих думок та спроб вчинення суїциду. Я вважаю, що найкращий час підготовки себе для того, щоб вистояти у важкі часи, це зараз, коли у вас є можливість молитися, - наголосив капелан Тімоті Малард.

Особливо студентів цікавило питання підбору претендентів на посаду капелана в армії США, їхнього соціального забезпечення з боку держави, а також набуття ним пенсійного віку. Проте головно студентів цікавили чисто людські щоденні проблеми, з якими стикаються капелани США.

Візуалізуючи роль капелана в армії США, Тімоті Малард розповів історію американського капелана отця Капана, який, жертвуючи собою, 1950 року потрапив до китайського полону у Кореї, де до останнього опікувався солдатами, прев’язував рани та годував їх.

-    Його приклад, його служіння полоненим в таборі є настільки надихаючим, настільки потужним, що він отримав найвищий орден у державі – Орден Честі. А зараз Римо-Католицька Церква розглядає питання його канонізації. Момент прийняття рішення для нього відбувся не тоді, коли його полонили, а на багато раніше, - коли він вирішив, що саме так реагуватиме на виклики свого служіння. Тому в моєму розумінні, ваше формування як капеланів повинно відбуватися саме зараз у мирний час через служіння і через молитву, коли ви проходите навчання, - сказав капелан до молоді.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Зголошення на другу ротацію

Щодо речей які потрібно мати при собі

Друга ротація

4 вересня відбулась друга ротація військових священиків.