Презентація відеоролика

11 липня 2017 року в Українському Кризовому Медіа Центрі (Ukraine Сrisis Media Center) відбулася презентація відео «90 псалом - молитва воїна та капелана». Відео, приурочене до першої хвилі введення штатного військового духовенства у силових структурах, презентувало Синодальне управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату.

Участь к презентації взяли: Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко), прот. Дмитро Поворотний - автор ідеї, старший військовий священик Регіонального управління «СХІД» СУВД та Михаїл Москаленко - оператор, режисер.

Перед презентаційним проглядом відео-ролика митрополит Іоан (Яременко) розповів про службу військового духовенства, яка цьогоріч офіційно стартувала у Збройних силах України. Зараз уже понад 400 священиків УПЦ Київського Патріархату, які звершують душпастирську опіку в Збройних силах України, Національній гвардії України та Прикордонній службі України. Митрополит зазначив, що цього року після довготривалої підготовки у силових структурах почали вводити штатні посади військових священиків. Таким чином зараз в Збройних силах введено 66 посад капеланів. У липні цього року починається друга черга введення штатних посад військових священиків. На даний момент 106 священиків влаштовано на ці посади. 

Митрополит Іоан наголосив, що капеланська служба не є чимось унікальним, адже у всіх арміях країн-членів НАТО є військові капелани, які ведуть душпастирську опіку військових незалежно від того, чи веде армія будь-які військові дії. Україна зараз просто переймає досвід країн-членів НАТО. Та й самі події на сході України показали, що така служба є вкрай необхідною. 

Широкому загалу було продемонстровано відеоролик «90 псалом - молитва воїна та капелана», у якому військові священики (капелани), перебуваючи на позиціях в зоні проведення АТО, читають 90-й псалом. 

Прот. Дмитро Поворотний розповів, що ідея кліпу виникла спонтанно під час поїздки на схід України: «Ми проїхалися по всій лінії розмежування від Щастя до Маріуполя та Павлополя і там, де ми зустрічали священика, там знімали відео. Чому ми використали 90 псалом? А тому, що це найбільш вживана молитва, яку виголошують на передовій. Ця молитва вчить, як покладатися на Бога. У відео показано різних священиків: є старші, є молодші, є показні, є й не дуже. Але це священики, які від щирого серця несуть слово життя там, де панує смерть. Вони не беруть до рук зброї. Слово Боже – це основна їхня зброя. Ми бачили військового священика отця Юрія, який отримав контузію під час служби і вже з 2014 року майже без виїзду перебуває в зоні зіткнення. Також тут двоє священиків, які були в полоні. Тобто це дуже важка і відповідальна праця. Цим кліпом ми хотіли показати, що, не зважаючи ні на що, УПЦ Київського Патріархату виконує свій обовʾязок перед Батьківщиною і перед Богом». 

Вкінці митрополит Іоан анонсував цьогорічну Хресну ходу в день державного свята Хрещення Київської Руси-України 28 липня, де вперше організованою ходою вулицями Києва разом з віруючими пройдуть військові священики та ветерани АТО. А також анонсував і військово-цивільну Холодноярську прощу, яка вкінці серпня цього року відбуватиметься на Черкащині за участі української громадськості, духовенства та військових Збройних сил України.

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Владика Іоан відвідав зону АТО

Голова Синодального Управління військового духовенства УПЦ Київського Патріархату відвідав зону проведення АТО.