Помолились за героїв

Капелани у м. Дніпрі помʾянули новітніх героїв України

3-й день Всеукраїнського з’їзду військових священиків (капеланів) УПЦ Київського Патріархату було присвячено згадування подій початку війни та поминанню загиблих героїв. 

Зранку капелани відвідали музей АТО у Дніпрі. Це перший свого роду музей в Україні, присвячений тематиці російсько-української війни, який було відкрито у січні минулого року. 

У першій залі музею розміщено речі мешканців області, які зробили внесок у захист України. Тут інструменти медиків, одяг капеланів, шеврони добровольців, афіши волонтерських акцій, фото військових кореспондентів, дитячі малюнки. 

Є особливо важка, з моральної точки зору, “Зала Пам’яті” – півтисячі портретів людей, які віддали на Донбасі свої життя, захищаючи Україну.

Також в музеї АТО створили вражаючий кінозал, де зображення передається на 360 градусів і відчувається “ефект присутності”. На чотирьох стінах пропонується подивитися 24-хвилинний фільм, у якому в хронологічній послідовності представлені події останніх трьох років – від окупації Криму до сьогодення. У цій залі емоції дійсно зашкалюють.

Після музею АТО капелани відбули на головну площу Дніпра, де разом з архиєреями Київського патріархату провели поминальну літію за героями, котрі віддали свої життя за Україну. Очолив поминальний реквієм Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко) у співслужінні єпископа Дніпровського і Криворізького Симеона (Зінкевича), єпископа Луганського і Старобільського Афанасія (Яворського) та єпископа Харківського і Богодухівського Митрофана (Бутинського).

«Саме Дніпро прийняло на себе, мабуть, найбільший удар втрат у цій війні, яку Росія розпочала проти нашого народу, нашої свободи і нашої державності. І для нас є честю, будучи на 6-му Всеукраїнському з ʾїзді капеланів, сьогодні молитися на цьому місці, згадати тих героїв, які поклали життя своє ще під час революції Гідності на київському майдані. Тому що багато з них їхали до Києва з Дніпра, а вже з Києва поїхали з добробатами на схід України, щоб захистити нашу свободу. Їхня кров, їхня жертва обовʾязково приведе нам до остаточного звільнення України», - сказав до присутніх митрополит Іоан (Яременко).

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Дебют "Холодноярської прощі"

25- 26 липня відбулася перша всеукраїнська військова "Хлодноярська проща".

Співпраця з прикордонниками

Митрополит Іоан провів робочу зустріч з керівництвом Адміністрації Державної Прикордонно. Служби України .