ВІДТЕПЕР ПІД ПОКРОВОЮ

Голова СУВД вручив ікону Богородиці Кам’янець-Подільському військовому гарнізону

 

21 лютого Кам’янець-Подільський військовий гарнізон відвідав голова Синодального управління військового духовенства митрополит Іоан (Яременко). 

Разом із митрополитом Кам’янець-Подільським і Хмельницьким Антонієм та капеланами Православної Церкви України митрополит Іоан провів урочисте богослужіння з нагоди принесення до гарнізонної каплички ікони Покрови Пресвятої Богородиці – Захисниці українського війська.

– Відтепер кожен, хто потребує духовної підтримки, настанов і моральної реабілітації, знайде їх перед святим образом Пресвятої Богородиці «Захисниці воїнів України». І нехай стійкою стане наша віра у великій боротьбі заради процвітання України і її славного майбутнього, – наголосив митрополит Іоан.

Кам’янець-Подільський гарнізон став четвертим військовим формуванням, якому було вручено ікону Покрови Воїнської. До того така благодійна місія відбулася в 58 ОМПБр, 72 ОМБр, а також 14 ОМБр.

Сотням воїнів бригади були вручені маленькі копії ікони Покрови Воїнської з молитвою українських козаків до Богородиці. 

Всеукраїнська акція “Воїни під покровом Богородиці” має на меті поширити ікони Покрови Богородиці серед військових бригад і збройних формувань України, щоб військовослужбовці були під охороною і Покровом Богородиці. Така акція стала можливою завдяки підтримці відомого литовського мецената голови Благодійного фонду “Корона князів Острозьких” Робертаса Габуласа.

Під час зустрічі військовослужбовцям також вручили церковні відзнаки та нагороди. Начальник Кам’янець-Подільського гарнізону полковник Володимир Родіков зауважив, що кожен військовий понесе додому часточку доброти, душевного спокою, зрештою, розуміння важливості любити родину, свій край, власну країну.

Капелан гарнізону Олександр Цісар каже, що ікона Покрови буде надихати військових і  допомагатиме їм бути віруючими людьми.  

-    Для мене особисто і, напевно, для вас всіх визначний цей момент, коли тут з’явилася ось така чудова святиня. Адже Пресвята Богородиця для кожного із нас — це велика Захисниця. Я собі згадую тих воїнів, які в 2014 році мене запитували: «що нам робити?». І я відповідав їм: «Ставайте і моліться». Вони мені відповідали: «А ми не знаємо як, ми не вміємо...». А я завжди їм говорив: «Все, що лине від вашого серця,те і говоріть». І вони потім заїжджали до мене до церкви, і ставали віруючими людьми. Я цьому дуже радію. Завжди в церкві люди до мене говорять: «Отче, як добре, що кожен другий у місті ходить одягнутий у військову форму, адже всі вони захи»сник“. І тому нам так необхідно достойно нести нелегкий хрест захисника українського народу, любити один одного і вміти прощати один одному. Це найбільша зброя і найбільша цінність — вміти простити одне одного. Вміти обійняти один одного, коли хтось когось образив. Не гніватись. В тому якраз є сила Господньої любові», — каже капелан.

Голова СУВД митрополит Іоан разом із митрополитом Антонієм та капеланами звершили молитовне вшануванням усіх полеглих за волю України, після чого разом з командуванням та особовим складом гарнізону, а також небайдужими жителями та гостями міста поклали квіти до Меморіалу пам’яті героїв АТО.

Далі на запрошення капелана Олександра Цісаря митрополит Іоан завітав до храму на честь апостолів Петра і Павла, XIV століття, у якому капелан проводить служіння. У храмі діє волонтерський пункт. Тут допомагають добровольчим батальйонам. Є тут і стенд з усіма місцевими полеглими військовими.

Храм є визначною святинею Кам’янця-Подільського, адже тут служили видатні архіпастирі: Яків (Панчук), Мстислав (Скрипник), Філарет (Денисенко). Тут військовослужбовці та капелани возложили квіти до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні.

На останок Голова СУВД  оглянув приміщення 201 навчального центру ГУ оперативного забезпечення.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Зголошення на другу ротацію

Щодо речей які потрібно мати при собі