Поїзд Єднання України

20 квітня 2016 року з Києва до Красного Лиману (Донецька область) вирушив агітаційний поїзд Єднання України «Труханівська Січ», організований і сформований ПАТ «Укрзалізниця», громадськими та волонтерськими організаціями в рамках реалізації програми Президента України з підтримки національної єдності.

В урочистостях з нагоди відправлення агітаційного поїзда взяли участь Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, заступник голови Адміністрації Президента Ростислав Павленко, в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов, директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації Олена Фіданян, народні депутати, військові священики, представники громадських і волонтерських організацій та ЗМІ.

Предстоятель Київського Патріархату освятив поїзд і благословив у добру путь його пасажирів. Святійший Владика закликав присутніх у своєму житті завжди надіятись на Всемогутнього Бога, просити Його допомоги та молитвою розпочинати кожен день, кожну добру справу, і тоді Господь подасть Своє благословення.

"Всяка добра справа успішно звершується тоді, коли її благословляє Бог. Все, що робиться з благословення Божого, звершується найкраще. Тому ми помолимось, щоб Господь благословив цей потяг, який внесе свій вклад у досягненні перемоги, миру, злагоди і єдності нашого українського народу" - відзначив Патріарх.

Його Святість супроводжували перший заступник голови Синодального управління військового духовенства протоієрей Тарас Мельник, військові священики протоієрей Іван Грицюк та ієрей Олександр Шмуригін.

Серед пасажирів поїзда Єднання – українські митці, журналісти, волонтери, військові і громадські діячі, які на станціях проводитимуть лекції, майстер-класи, мистецькі і культурні заходи. Для мешканців східних регіонів та українських бійців поїзд везе численні подарунки, зокрема підготовлені школярами, майстер-класи і кінопокази з історичними лекціями, концерти та семінари.

Всеукраїнську акцію «Поїзд Єднання України «Труханівська Січ» організували Українська Православна церква Київського Патріархату, ПАТ «Укрзалізниця», народні депутати, громадські та волонтерські організації, загалом близько 80 організацій. Її мета – сприяти консолідації суспільства та взаєморозумінню мешканців різних куточків України, піднесенню патріотичного духу українців, а також популяризація національної культури.

Також однією зі складових цього проекту є і духовна підтримка на сході України. За словами першого заступника голови Синодального управління військового духовенства протоієрея Тараса Мельника: "В поїзді Єднання є виділена частина для церковної каплиці, а в рейс обов’язково буде їздити військовий капелан. На місцях прибуття поїзд зустрічатимуть місцеві військові священики, які також є координаторами проекту, щоб разом приносити людям не лише патріотизм, а й віру, духовність, любов і мир".

З благословення Святійшого Патріарха Філарета у складі учасників поїзду Єднання України «Труханівська Січ» вирушив військовий священик, клірик храму Успіння Пресвятої Богородиці (Пирогощі) на Подолі протоієрей Іван Грицюк.

За словами в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євгена Кравцова, поїзд Єдності України є символічним і надзвичайно важливим започаткуванням, щоб кожен із нас міг зробити те, що йому під силу для єдності держави.

Поїзд курсуватиме за маршрутом Київ – Полтава – Харків – Бахмут – Червоний Лиман – Слов’янськ – Краматорськ – Дружківка – Костянтинівка – Лозова – Красноград – Харків – Полтава – Київ упродовж дев’яти днів і повернеться до столиці 29 квітня.

Пропоновані новини

Дебют "Холодноярської прощі"

25- 26 липня відбулася перша всеукраїнська військова "Хлодноярська проща".

Спростування лже-піару.

Офіційна заява Голови СУВД по лже-піару "Першого Українського Батальйону Військових Капеланів"