ПІДТРИМАТИ ПОЛОНЕНИХ

Блаженнійший Епіфаній зустрівся з сім'ями політв'язнів Росії 

 

- Ми маємо підтримувати один одного і передавати свою любов, - сказав до родичів політв’язнів у РФ Предстоятель Православної Церкви України Епіфаній.

Під час різдвяної вечері 12 січня в Михайлівському Золотоверхому монастирі Митрополит Епіфаній висловив слова підтримки рідним полонених українських військовослужбовців, що перебувають у російській в'язниці.

- Ми з вами зустрілися насамперед для того, щоб поспілкуватися, особливо з батьками, які зараз переживають нелегкий час. Цього дня ми згадуємо політв'язнів, які перебувають у полоні і потребують нашої підтримки. Ми можемо підтримати їх духовно. Адже вони відчувають нашу молитву, через яку ми виявляємо свою любов. Цей духовний зв'язок відбувається... Але крім того, щоб молитися, потрібно щось робити. Ми написали необхідні звернення від Всеукраїнської ради церков на адресу тих, у чиїх руках вирішення цієї проблеми. Ми розуміємо, наскільки важко вам. Але якщо ми спільно будемо підтримувати один одного і підтримувати свою любов, то ця ноша для вас стане легшою, - звернувся митрополит Епіфаній до родичів в'язнів Кремля.

На вечері також були присутні посли та представники посольств США, Литви, Латвії, Словаччини, Естонії, Міністр із питань тимчасово окупованих територій Вадим Черниш та керівники українських громадських організацій.

- Без тиску української та міжнародної спільноти буде важко чогось досягти. Литва завжди вас підтримуватиме. Ми дуже добре знаємо, що таке Радянська імперія, що таке Москва. Сьогодні (12 січня) той день, коли в 1991 році радянська армія атакувала телевізійну вежу Вільнюса. Ми все це добре пам'ятаємо, - сказав посол Литви Марюс Януконіс.

Родичі в'язнів Кремля не стримували емоцій і слів про необхідність моральної підтримки. Дочка затриманого в грудні кримськотатарського активіста, який має інвалідність 1-ї групи, Едема Бекірова Елеонора сказала: "Я тут не одна. Також тут дочки політв'язнів, яких рік тому затримали. Мені дуже приємно перебувати тут, познайомитися з іншими сім'ями, оскільки моя біда їм знайома. Я сподіваюся і вірю в те, що мій батько витримає і це випробування, і наші батьки сядуть за стіл в уже вільному Криму".

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Молебень у таборі «Легіон 18»

Ієрей Андрій Гуль відслужив молебень на початок літнього таборового сезону у таборі «Легіон 18»

Знак народної пошани

Силами ГО «Країна» створено громадську нагороду для капеланів та волонтерів – ЗНАК НАРОДНОЇ ПОШАНИ «За служіння Богу та Україні»