Під захистом Архістратига

Патріарх Філарет освятив каплицю для контррозвідників

 

Перед початком нового навчального року в Національній академії Служби Безпеки України освятили каплицю на честь Архістратига Михаїла. Обнову на території академії святкували разом з присягою новачків.

Ближче обіду на стройовому плацу навчального закладу СБУ відбулося урочисте скаладання присяги курсантами 1-го курсу набору 2018 року Навчально-наукового інституту контррозвідувальної діяльності.

Символічно, що присяга новобранців відбувається на майданчику поряд зі знаком «Книга – джерело знань». Адже наступні роки юнаки проведуть за партами, доводячи свою спроможність боронити територіальну цілісність України.

Присягу курсантів слухають їхні родичі, які стоять трохи віддалік, щоб не заважати проведенню ритуалу.

Голова СБ України Василь Грицак, який привітав курсантів, звернув увагу на те, що вибір нинішних присягантів мужній: «У вас було багато доріг, які ви могли б обрати. Ви могли обрати будь-яку з мирних професій, які є сьогодні в нашій державі. Але ви зробили свій вибір. Ви вирішили стати українськими контррозвідниками. Ми надзвичайно поважаємо ваш вибір».

До урочистостей долучився Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, а також Голова Синодального управління військового духовенства митрополит Іоан (Яременко) разом з Першим заступником прот. Тарасом Мельником.

Патріарх Філарет звернув увагу, що юнаки, котрі стоять на плацу, обрали місію служіння: «Це дуже важливо - служити, а не панувати. Треба служити народу, служити державі, служити Богу і пам’ятати, що людина створена вічною. Народившись, вона ніколи не вийде із буття. Це означає, що вона – вічна. Але вічність є різна. Є вічність блаженна, а є вічність у стражданнях. Тому ми самі тут обираємо або вічне блаженство, або страждання. І для того, щоб обрати вічне блаженне життя, треба служити своєму народу, своїй землі, своїм батькам, своїм друзям, своїй державі».

Патріарх Філарет пройшовся коробками курсантів та окропив їх освяченою водою.

Присутні на урочистостях вшанували пам’ять тих, хто віддав своє життя за свободу і незалежність України, поклавши квіти до пам’ятника Героям.

Після протокольних урочистостей Голова СБУ разом з Патріархом Філаретом та митрополитом Іоаном (Яременком) попрямували до каплиці, спорудженої на честь Святого Архистратига Божого Михаїла.

Диктор у цей оголосив для присутніх на святі про символічне значення найменування каплиці на честь архангела. Адже святий архангел Михаїл - воєвода, який воює на стороні Бога. Він є вождем Небесних сил, тому називається архистратигом, тобто воєначальником сил Господніх. Він перший, хто закликав ангелів на боротьбу проти Люцифера – одвічного ворога усього доброго. У руках Архістратига - меч, щоб сатана, який був скинутий з неба, більше не зазіхав на те, що йому не належить. Михаїл ніколи не перестає воювати з ангелами зла і темряви, захищаючи вірних дітей Божих від їх підступів. Це означає, що зло ніколи не зможе перемогти добро, яке знаходится в нас.

Святійший Владика звершив чин освячення каплиці та привітав усіх зі значимою подією.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Зголошення на 3-тю ротацію

Щодо проведення навчальної підготовки до 3-ї ротації

Заходи в військовому ліцеї

Cвяткування з нагоди «Дня захисника України»