ПІД ПОКРОВОМ БОЖОЇ МАТЕРІ

Миколаївський храм на Татарці відзначає свято Покрови Пресвятої Богородиці

 

Улюблена Богом перлина

Для всіх українців одна —

Козацька моя Україна,

Хлібів золотих сторона.

Негодами лютими бита,

Віками ти йшла до мети,

Тобі в небі зорею світити,

І волю, і долю знайти.

Уже четвертий рік поспіль Україна святкує День Захисника Вітчизни 14 жовтня – на свято Покрови Пресвятої Богородиці. Ця традиція органічно увійшла в наше життя, що закономірно. Швидше навіть повернулася, адже Покрова мала особливе значення для наших предків - берегла своїм покровом запорізьких козаків. А пізніше – для військ Української народної республіки та визвольних рухів.

До свята у столичному храмі Святителя Миколая на Татарці парафіяни разом капеланами та настоятелем храму, першим заступником голови СУВД протоієреєм Тарасом Мельником, піднесли свої молитви за українських воїнів, які воюють на сході України. Всі присутні молили Матір Божу, щоб Вона у такий нелегкий для країни час оберігала нашу Батьківщину від всього злого.

Для людей з вадами слуху в храмі, за підтримки організації нечуючих, запроваджено сурдопереклад служби Божої. Парафіяльний священик Василь Бурка, який володіє мовою жестів, активно впроваджує нове для церковної традиції так би мовити «тихе» богослужіння. Завдяки такій турботі панотця сьогодні до храму прийшли на молитву мовчазні люди, серця яких так само потребують спілкування з Богом, як і у звичайних молільників, які можуть милуватися співочою богослужбовою традицією.

Ще за часів гетьманства козаки шанували Богородицю як свою Покровительку і Заступницю. Покрова вважалася символом небесного захисту від ворожих навал і стала головним святом воїнів. Саме в цей час з’явилися ікони, на яких стали зображати козаків, гетьманів та інших державних мужів України під омофором Богородиці. Пам’ятаючи і шануючи минуле, громада Свято-Миколаївського храму продовжує славні традиції предків. Саме тому сьогодні на Покрову біля храму було організовано фестиваль «Україна під Покровом Божої Матері». Співорганізатр свята  - Синодальне управління військового духовенства Православної Церкви України.

На фестивалі всі охочі могли постріляти з лука, покататися на коні, взяти майстер-клас у справжніх скаутів по рукоділлю, скуштувати страви польової кухні, приготовленої військовими. Також було організовано благодійну акцію «Купи мед – допоможи військовому». Кошти, вторговані за баночки меду, будуть передані у військовий госпіталь.

Також на святі виступили різні пісенні та танцювальні колективи з українськими народними композиціями. Особливо чуттєво сприймалися пісні про Україну у виконанні військовослужбовців. Композиції торкались найглибших струн серця, адже це звучала українська душа, вилита у творчості нашого народу.

Настоятель храму о. Тарас каже, що для того, щоб люди відвідували храми, найперше активним повинно бути саме духовенство, саме тому його парафія намагається організовувати різні фестивалі й продовжувати службу Богу поза храмом.

- Свято Покрови – це сімейне свято. На прикладі нашої сім’ї ми показуємо приклад усім, що Україна буде щасливо і багатою, і буде духовно міцною тільки тоді, коли в наші країні буде міцна і благополучна сім’я. Тому бажаю всім бути щасливи у своїх родинах.

- Ми з отцем Тарасом дуже хотіли відтворити святкову атмосферу, - говорить матінка Олександра, яка приклала чи не найбільше зусиль для організації такого чудового свята. Ми хотіли зробити це свято в етностилі «Дари золотої осені». Зробили ми багато локацій, де поєднали і сіно, і гарбузи, і хризантеми, оскілки це свято Покрови, як казали в народі – завершення польових робіт.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Знак народної пошани

Силами ГО «Країна» створено громадську нагороду для капеланів та волонтерів – ЗНАК НАРОДНОЇ ПОШАНИ «За служіння Богу та Україні»

Третя Ротація

Після плідного навчального графіку третя черга військових священиків УПЦ Київського Патріархату