ПЕРСПЕКТИВА КАПЕЛАНСТВА

Духовна складова є одним із основних компонентів в національній безпеці, - генерал Кривонос

 

19 лютого голова СУВД зустрівся з Заступником секретаря Ради національної безпеки і оборони (РНБО) генералом Сергієм Кривоносом. На зустрічі також був присутній заступник голови СУВД по роботі з міжнародного і міжконфесійного співробітництва прот. Костянтин Холодов.

Під час розмови було обговорено поточний стан та ключові напрямки реформування капеланського служіння в Збройних Силах України. 

Митрополит Іоан подарував генералу Сергію Кривоносу ікону Покрови воїнської, яка є новітнім символом Божественної опіки українських віськовослужбовців.

Відповідаючи на питання кореспондента прес-центру СУВД, генерал Сергій Кривонос поділився своїми думками щодо духовної складової у державотворенні.

- Духовна складова є одним із основних компонентів в національній безпеці. Без духовної складової, без національних цінностей, національних ідей, а це є елементом духовних цінностей, неможливо створити державу, неможливо створити суспільство в складі цієї держави. Головне, хто ми є, для чого ми в цьому світі і що ми хочемо змінити на краще для себе і для нашого майбутнього. 

Генерал окреслив лінію духовного фронту у війні з Росією.

- Для мене все, що є з тієї сторони, є неправильним. Чому? Тому що з тієї сторони йде все вороже налаштоване. Я не проти російського народу, я не проти російської культури. Я проти того керівництва, яке скеровує свій народ робити іншим гірше. Російська влада хоче продовжити колоніальний напрямок, адже жити за рахунок інших - добре. 

Висловився генерал також щодо законодавчого врегулювання діяльності капеланів, які всі роки війни опікуються українськими бійцями.

- Я думаю, що збоку держави кроки будуть в тому випадку, якщо ми чітко сформуємо сутність проблеми і шляхи її вирішення. Безпосередньо той закон повинен визначити правила, за якими капелани будуть співпрацювати з представниками силових структур. Ми чітко розуміємо, що на даному етапі, напрямок, який хочуть зайняти капелани, зайнятий колишніми замполітами, колишніми комісарами, колишніми помічниками командирів, офіцерами з морально-психологічного забезпечення по роботі з особовим складом. Назви мінялись постійно, а суть не змінилася. І в моєму розумінні в армії повинні залишитись військові капелани і професійні психологи. Тоді це буде робота. Психологи будуть працювати із психічним напрямком, а якраз із духовним - священники. І це дасть добрий результат. 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Друга ротація

4 вересня відбулась друга ротація військових священиків.

Військові священики в АТО

Військовий капелан УПЦ Київського Патріархату протоієрей Володимир для підтримки бойового духу