Паски для солдат

До Великодня стартувала акція "Подаруй паску воїну"

 

За кілька днів до Пасхи під егідою Синодального управління військовго духовенства стартувала всеукраїнська акція "Подаруй паску воїну".  Участь в акції беруть військові священики з усіх регіонів України. Капелани західного, північного, південного і східного регіональних управлінь зібрані громадами великодні паски будуть доправляти до ОТУ «Луганськ», ОТУ «Донецьк», до Маріуполя, штабу АТО, а також військових частин по всій території України.

Розпочав акцію «Подаруй паску воїну» Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко), освятивши паски на подвір'ї кафедрального собору на честь Пресвятої Трійці у Черкасах. Збирали смаколики для військових духовенство та віряни Черкаської єпархії, а також Черкаський національний університет ім. Богдана Хмельницького, Черкаський колегіум "Берегиня", пекарня Жанни Мантули та багато підприємців і просто небайдужих людей. Завдяки Новій Пошті зібрана провізія була доставлена в зону АТО.

У Києві на території Софії Київської чимала громада киян зібралася разом з Першим заступником голови СУВД прот. Тарасом Мельником, щоб передати паски сім’ям загиблих учасників АТО, ветеранам ГО «Київської міської спілки ветеранів АТО Шевченківського району», афганцям, ліквідаторам аварії на ЧАЕС та ветеранам Другої світової війни.

Днями капелан отець Дмитро Волошин разом зі своєю сім’єю відвідав військових, які перебувають на лікуванні у військовому госпіталі та передав їм великодні паски. Також і на Донеччині капелан ігумен Макарій (Дядюсь) роздав своїм підопічним воїнам пасочки та інші великодні смаколики.

Продуктові набори до святкового столу отримали військовослужбовці Тернопільської в/ч А3215 Паски, крашанки, шинки, ковбаси, домашні ласощі отримали військовослужбовці, які нестимуть чергування на свята. Військовики розділили смаколики по місцях дислокації підрозділів в районах області, частину продуктів передали у АТО, частину залишили в пункті постійної дислокації, де проходять службу військовослужбовці строкової служби. 

На Івано-Франківщині капелан о. Федір Мороз разом з своїми прихожанами зібрав та відправив для воїнів 8 ОГШБ у Новозванівку.

Капелан о. Олександр Даманський, котрий постійно займається душпастирством на передовій, окормляючи військовослужбовців, написав на своїй сторінці в FB: «Не було жодного Великодня в АТО, щоб напередодні без пригод ))) То машини ламаються, то паски їдуть в іншу сторону і доводиться глухої ночі кудись летіти по мокрих дощових дорогах. То щось хтось забув, то не зрозумів. В результаті - хвилювання і хаос. Але, як кажуть, що так говорив Ейнштейн: "Дурню потрібен порядок, а геній панує над хаосом"! Мене в АТО ця думка вже кілька років сильно зміцнює! )))

Мій "Рено" зараз справжній святковий автомобільчик з пасками на борту. У нього в ці дні зовсім мирна робота. Зібрати, забрати, відвезти вкусняшки бійцям. Спасибі всім, хто взяв участь в цій справі. Все вже доставлено до місця призначення або буде доставлено найближчим часом».

Закарпатська єпархія закупила  велику кількість великодніх пасок для військової частини А1556 - 128-ї ОГПБ Закарпаття. Передавав дарунки єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій. На саму Пасху владика освятить паски та святкове частування військовослужбовцям цієї ж частини.

Акція "Подаруй паску воїну" триватиме увесь великодній період. Військові священики намагаються не обділити увагою жодного військового, щоб радість Воскреслого Христа наповнила серця усіх, хто боронить Батьківщину.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО

Молебень у таборі «Легіон 18»

Ієрей Андрій Гуль відслужив молебень на початок літнього таборового сезону у таборі «Легіон 18»