ПАМ'ЯТНИК КАПЕЛАНУ

У Мукачеві освятили пам'ятник засновнику капеланства - Мартину Милостивому

 

3 березня, у центрі Мукачева на площі Кирила та Мефодія відбулось урочисте відкриття скульптури покровителя міста Святого Мартина на коні. На відкритті були мер міста Мукачева Андрій Балога, головний меценат проекту та його автор Михайло Кіш, духовенство міста та мукачівці.

Участь у заходах прийняв Мукачівський благочнний, капелан Закарпатської єпархії, настоятель Спасо-Преображенського храму міста Мукачево, протоієрей Віктор Худяк.

Як зазначає Мукачівська міська рада, бронзова скульптурна композиція вагою більше 33 тон, висотою понад 4 метри споруджена до 1700-річчя від дня народження покровителя міста. Скульпторами є Степан Федорин, Микола Гурмак, а матеріал постаменту - травертин. Виготовлення пам’ятника і виливка бронзи проходила в Мукачеві.

В Україні святий Мартин Турський вшановувався як патрон окремих міст, про що свідчать його зображення на старовинних гербах міст Мукачева (герб наданий 1376 р.) і Полонного (герб відомий з 1766 р.). Також святий Мартин Турський або Мартин Милостивий вважається покровителем капеланів.

У 338 році під час перебування в гарнізоні Ам'єну, він у люту зимову холоднечу зустрів жебрака і щоб зігріти його віддав йому половину свого плаща. Вночі уві сні побачив Христа, одягненого в його плащ, який сказав ангелам: «Дивіться, мене Мартин одягнув». Пізніше друга половина плаща святого Мартина стала предметом вшанування у французькій армії. Для неї був створений похідний храм, який назвали «капелою», а священика, який служив у цьому храмі, почали називати capellanus, капелан. Ранньохристиянський письменник-історик, Созомен у своїй «Церковної історії» писав про те, що кожному легіоні імператора Римської імперії Костянтина I Великого була похідна церква (окремий намет) із християнським священиком.

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Зголошення на другу ротацію

Щодо речей які потрібно мати при собі