Пам’ятаємо

У Міністерстві оборони України відкрили Залу пам’яті

 

До Дня захисника України на території Міністерства оборони відбулося відкриття Зали пам’яті, де від тепер будуть молитовно згадувати тих, хто загинулв за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, світовий мир та порядок упродовж 1992 – 2018 років.

Урочистий ритуал за участі перших осіб держави, військовослужбовців та капеланів розпочався біля Пам’ятного дзвону, на якому закарбовані слова «Слава Україні – Героям Слава».

Першим, кого сьогодні згадали, став загиблий солдат Михайло Рибак. Президент Петро Порошенко разом з дружиною віддав шану батькам мужнього солдата та возложив квіти до Пам’ятного дзвону.

Звертаючись до присутніх, Президент Порошенко наголосив, що саме завдяки приснопам’ятним воїнам український народ є і буде, а українські міста та села отримали мирне життя.

Військовий капелан 25-ї окремої десантно-штурмової бригади Олександр Медвєдєв відзначив важливість нової традиції вшанування героїв, загиблих за свободу та незалежність нашої держави. Він також подякував Президентові за запровадження інституту капеланства в українському війську. За його словами, присутність священиків в українській армії дозволяє підтримати військових. «Молимось зав всіх військових, які боронять Україну. Молимось за всіх, хто в минулому загинув», - сказав Олександр Медвєдєв.

Під звучання гімну «Боже Великий, Єдиний», у виконанні Ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України, разом з Президентом України квіти до Книги пам’яті возложили керівники військового відомства України, державні діячі, батьки військових, а також капелани Київського Патріархату разом з Першим заступником голови СУВД прот.Тарасом Мельником.

Зала пам’яті – це перший і єдиний великий меморіальний проект в Україні за роки збройного протистояння російській агресії. На стінах Зали пам`яті вміщено таблички з прізвищами військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули впродовж 1992 – 2018 років. Всього 2532 таблички.

Біля споруди Зали пам’яті облаштовано церемоніальний майданчик із Дзвоном пам’яті та Стеллою, у якій вмонтовано осколки снарядів. Щоденний поминальний ритуал буде здійснюватися ударами дзвону, залежно від кількості загиблих у цей день.

В середині Зали пам’яті, на спеціальному подіумі, розміщено Книгу пам`яті з іменами загиблих. Структура Книги побудована за принципом календаря: один розворот – один день, де згадуються всі загиблі у цей день за всі роки. Станом на зараз лише 32 розвороти (32 дні) залишаються порожніми. В усі інші дні Збройні Сили України несли бойові втрати.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Перша ротація

07 серпня 2015 року Військові священики УПЦ Київського Патріархату відбувають до зони проведення АТО

Співпраця з прикордонниками

Митрополит Іоан провів робочу зустріч з керівництвом Адміністрації Державної Прикордонно. Служби України .