ПАМ’ЯТЬ НАРОДУ

Україна згадує загиблих українських захисників

 

Сьогодні Україна відзначає День пам'яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни. Саме 29 серпня на Донбасі загинуло 366 бійців, 429 - поранених, 300 полонених. Це найбільше, ніж будь-коли. Нову дату в календарі запровадив своїм указом президент України Володимир Зеленський «на підтримку ініціатив громадськості та з метою гідного вшанування пам'яті військовослужбовців і учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, увічнення їх героїзму, зміцнення патріотичного духу у суспільстві», - сказано в указі.

З самого ранку до Золотоверхої обителі з’їхалися капелани, щоби зустрітися з  військовослужбовцями та членами їхніх родин, з якими вже давно ведуть спільну роботу.  

О 12:00 годині біля меморіалу «Стіна пам’яті полеглих за Україну», що на зовнішньому мурі Михайлівського Золотоверхого монастиря, а також у всіх храмах Православної Церкви України розпочалося вшанування полеглих за свободу та незалежність. 

Сьогодні тут багато жінок з фотографіями загиблих. Це матері та дружини бійців, життя яких наглим чином обірвалося на Донбасі. З першим виголосом духовенства з натовпу скрізь долинають важкі зітхання та плач. Скорбота похилила голови усіх перед мовчазною стіною за синами, яких більше нема.

Спільну молитву за загиблими у російсько-українській війні очолив Митрополит Київський і всієї України Епіфаній у співслужінні єпископату, ченців та духовенства столиці. Разом з капеланами до поминання долучився Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко).

Сьогодні ж міністр оборони Степан Полторак підписав наказ, згідно з яким щороку 29 серпня увесь керівний склад підрозділів Міністерства оборони та Збройних Сил України вшановуватимуть в Залі Пам’яті загиблих захисників України. Про це стало відомо зі сторінки міністра у соцмережі Facebook.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Друга ротація

4 вересня відбулась друга ротація військових священиків.

Військові священики в АТО

Військовий капелан УПЦ Київського Патріархату протоієрей Володимир для підтримки бойового духу