ПАЇСІЯ ДЕНЬ

Митрополит Іоан привітав полтавчан з днем небесного заступника


 

28 листопада Полтава та полтавчани святкують пам’ять свого святого земляка та небесного покровителя преподобного Паїсія Величковського.

Паїсій Величковський народився 21 грудня 1722 року в Полтаві в сім'ї священика. Батько його був настоятелем Успенського собору. Його дідом був поет Іван Величковський, прадідом по матері — багатий єврейський купець Мандя, який прийняв хрещення з усім своїм домом.

Будучи багаторічним насельником Афону, старець Паїсій почав збирати старовинні рукописи слов'янських книг. Він помічав у них неточності і помилки, які виправляв і навчав цього братію. Крім того, він мав чималу бібліотеку книг грецькою мовою, серед яких була знаменита «Філокалія» — збірник творів отців церкви, яку старець переклав на церковно-слов'янську мову під назвою «Добротолюбіє». Можливо, саме тому в першій половині XIX століття, разом зі Святим Писанням Старого та Нового Завіту святителя Димитрія Ростовського, «Добротолюбіє» стало найулюбленішим духовним читанням ченців і мирян.

Старця Паїсія по праву можна назвати співцем Ісусової Молитви. Він розрізняв два ступеня цієї молитви. На першому переважає відчуття особистої хворобливої напруги: це для початківців, молитва, яка відповідає діянням. Другий ступінь — молитва благодатна, яка переображує, діє надприродньо і межує з видінням.

За труди й подвиги старець Паїсій Величковський вже у наш час був канонізований рішенням Помісного Собору РПЦ 1988 року, присвяченого тисячоліттю Хрещення Руси-України. 

У день пам’яті святого у Свято-Успенському кафедральному соборі м. Полтави, який є рідним для преподобного Паїсія, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну Літургію. Предстоятелю Церкви співслужив Голова СУВД митрополит Іоан (Яременко) разом з єпископатом УПЦ Київського Патріархату та духовенством.

Святійший Патріарх наголосив, що преподобний Паїсій є прикладом того, як людина має спасатися. Цей приклад духовного життя повинні наслідувати не лише ченці, а й усі християни.

Митпрополит Іоан привітав архієпископа Полтавського і Кременчуцького Федора та громаду собору зі святом, побажавши наслідувати святі заповіді преподобного Паїсія Величковського.

 

 

 

 

 

 

Прес-центр СУВД

Пропоновані новини

Авто для військових священиків

Патріарх Філарет освятив і передав автомобілі для потреб військових священиків в зону проведення АТО